Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért nem esznek a halak vagy...

Miért nem esznek a halak vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Most hétvégén és ezelőtti hétvégén pecáztam a Pátkai Víztározón és kint voltam napi 10-11 órát és ez idő alatt kipróbáltam pop-up bojlikat többfélét kötözött kukoricát puha kukoricát minden ízesítésben de semmi 10 óra alatt 1 kapás az is kárász és ennyi hozzá teszem halakat látom mozogni állandóan túrnak tolják a vizet,nádat de semmi se úszóval se fenekezővel egyik nap se.

2014. jún. 9. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
kur*va meleg van.
2014. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
múlthéten esőbe szélbe voltam :) akkor se semmi ismerősöm kedden vagy szerdán volt és akkor enyhe idő volt és semmi neki is :)
2014. jún. 9. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor viszont valamit nem jól csináltok, és nem ott van a csali, ahol a halak lakmároznak.
2014. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de próbáltuk torzs közt nádközt úszó mellet folyamatosan túrtak beetettünk rengeteg kukoricát több helyet kipróbáltunk sehol és más se fog semmit illetve egy ember fogott kilós pontyot és azt mondta tele volt a hasa fekete iszappal szóval valami mást esznek csak mit ?
2014. jún. 9. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A rengeteg kukoricával lesz a baj.

Benyomatod a rengeteget, elkezdik zabálni, jól laknak. Amit otthagynak, elkezd berohadni, annak utána a közelébe nem mennek. A kukoricát emésztik 3-4 napig, ha belaktak, addig nem esznek. Kínálhatsz te nekik utána akármit, ha előtte bezabáltatod őket kukoricával. Folyamatos, de gyenge etetés, maradjon meg a hal érdeklődése a kaja iránt, nem táplálkoznak még annyira intenzíven.

2014. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám 5 éve, pici meleg van és már eredménytelen a horgászat,látni túrásokat,ugrásokat,egyebeket ,de sehogy sem sikerül horogvégre csalni.


5 éve egy pötrétei horgászat alkalmával jól kezdődött a nap horgászat megkezdése után jó kilós dévér jött,majd pedig borult az egész,semmi sem volt,és 1 bácsitól kértem jó 3 óra múlva segítséget,mert több pontyot és dévért is könnyedén horogra csalt,mig mi csak a botot fogtuk hal helyett,akkor kaptunk tőle picike tanácsot : kis feeder kosárba egy büdös jellegű etető anyagot keverjünk,és itt jött a csavar az egészben:odahozott nekünk 1 kis vödröt ,és a mi vödrünkbe (amibe kevertük volna be az etetőt) ,beleöntött valami fehéret,mire megkérdeztük mi az válaszként annyit kaptunk:jó 1,5 hónapos tej,amiben kukorica erjedt ,ezzel kevertük be,eredményképp kaptunk egy olyan vödröt amitől könnyezni lehetett volna olyan büdös volt,ill.a vödör tetejére kaptunk tőle jó 3/4 marék kukoricát amiben ez erjedt,jó 1 óra alatt 2 pontyot is fogtunk.



Azóta is ezt használom,csak sikerült csavart tennem az egészbe:haldorado ferment x tejsavas etetőt használok (1 zacskó elég 1 v. 2 botra 1 tikkadt 30 fokos nyári horgászatra) + keverek bele valamilyen mag mixet,az utóbbi időben rákaptam a haldorádó 4x mag mixre (ebből kb 1 zacskó ferment x-hez a mag mix felét keverem be)

Vagy ha nincs ilyen ferment x etetőre pénz/nincs a boltban akkor valamilyen halas/édes etetőbe keverek magmixet + amiben ázott a kukorica (tej) azzal keverem be.

csalinak 1 szem min. 2 hete tejben (és egyéb anyagokban) ázó kukoricát + vad szilva / édes ananász lebegő oldódó pelletet használok előkén.

2014. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
10-11 óra alatt 1x hajnalban etettünk be azután 1x sem a kukorica amivel etetünk irtózatosan büdös kézről szinte képtelenség lemosni azzal nincs baj sőt !Darát egyáltalán nem használtunk max 1x2x hogy jön e rá valami de erre se még a keszegfélék se amire volt kapásunk a a jó régi csali a kenyérhéj arra is 1x2x utána semmi egyszerűen látja az ember hogy fordulnak a halak tolják a vizet az amurok ugrálnak a pontyok nádat csipkedik lökdösik és semmi
2014. jún. 10. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!