Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lehet vízijártassági nélkül...

Lehet vízijártassági nélkül is túrajollét vezetni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy egy jogszabály szerint 7m-nél rövidebb vitorlást lehet vezetni engedély nélkül is.

Máshol azt hallottam, hogy még a legkisebb hajóhoz is engedély kell.

A problémám az, hogy vízijártasságit csak 18 évesen lehet letenni, én még csak 16 vagyok, de nagyon jó lenne, ha egyedül is kimehetnék.

Ha tényleg lehet, akkor csak olyan hajót, ami 10m2 alatti, és nincs levizsgáztatva, vagy bármilyen 7 méternél rövidebbet?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm, aki nem ért hozzá és csak ide jön okoskodni azt is.



2014. júl. 15. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A Hajózási Szabályzat szerint az a vitorlás vezethető képesítés nélkül, aminek hajótesten mért hossza 6,2 m-nél nem nagyobb és vitorlafelülete a 10 m^2-t nem haladja meg.

Akár a 15-ös, akár a 25-ös túrajollénak nagyobb ennél a vitorlázata, így ezek "vitorlás kishajó"-nak minősülnek, azaz vezetésük képesítéshez kötött.

A kérdésben nem szerepelt ugyan, de ez a Magyarországon érvényes szabályozás. Ez nem egységes a különböző országokban.

2014. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!