Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lehetek még ennyi idősen...

Lehetek még ennyi idősen profi úszó?

Figyelt kérdés

Kisgyerek korom óta úszóedzésekre jártam heti 2x, ahol versenyszerűen időre stb. kellett mindig úszni. Voltam 10-14 évesen már városi kisversenyen ahol rendszerint arany érmes lettem mindig, nagyon gyorsan úsztam. 16 évesen abbahagytam az úszást mert kezdtem "serdülni" és nem akartam már járni. Most 24 éves vagyok és gondolkozom, hogy vissza megyek edzeni illetve beiratkozok valahová ahol versenyekre készítenek el. Azóta is nagyon vékony és izmos a test alkatom, az úszás is jól megy még. Szerintetek ennyi idősen van értelme belekezdeni még a versenyszerű úszásba? Foglalkozna velem valaki? Erőm lenne rá és gyorsaságom úgy érzem. Sajnálom, hogy akkoriban nem támogattak annyira a szüleim.

24/L



2015. jan. 10. 18:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Mit javasolnátok hova lehetne beiratkozni mondjuk Budapesten/Debrecenben?
2015. jan. 10. 18:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy van e benned annyi, hogy versenyszerűen, akár profi úszó legyél, csakis rajtad múlik. Ha van elég akaratod és kitartásod, csak rajtad áll. Fejben dől el.

Foglalkozna-e veled valaki? Minden edző azt mondaná, hogy ez már elúszott (bocs, rossz vicc :) ). Bizonyítani viszont soha nem késő. Én azt javasolnám, iratkozz be valahová - viszont anyagi vonzata miatt... csak járj oda úszni, ahol jó kis úszóedzések vannak, és csak ússz mellettük (általában felezik a medencét edzés alatt - nálunk legalábbis). Hátha az edző magától felfigyel rád. Esetleg valakin keresztül próbálj találni egy nyugdíjas, vagy volt edzőt, élsportolót, nézzen meg. Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy hol érdemes, a környéket nem ismerem.

2015. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha az előző válaszadó alapján lejársz az uszodába és a többiek mellett úszkálva arra vársz, hogy 24 évesen majd felfedeznek, akkor nem lesz belőled Hosszú Katinka egyhamar.

Én veled egykorú testnevelőként azt javaslom, hogy keress egy számodra megfelelő úszó szakosztályt (Bp. tele van (Vasas, UTE, BVSC stb.) Debrecenben a DSC-SI-t tudom egyedül). Megnézed mikor van edzés és beszélsz az edzővel. Elmondod mi a helyzet és, ha versenyre nem is visz vagy le nem is igazol, te azért szeretnél edzést látogatni. Ha nemet mond,biztosan tud segíteni, hogy van-e edző aki vállal magán tanítványt vagy ilyesmi, ha rábólint onnantól csak rajtad múlik (ha jó időket úszol úgyis elfog vinni versenyre).

2015. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, 24 éves vagy. Az úszásban 25 éves kortól kezdődnek a Senior korcsoportok (ne vedd magadra... :-) ). Számos senior úszó egyesület van, ahol szívesen látnak és foglalkoznak veled. De ilyen korban egy nem annyira élversenyzőkből álló szakosztállyal is érdemes próbálkozni.

Másik gondolatom: csak az úszás érdekel? Futás hogy megy? Számos egykori úszó váltott triatlonra. Az úszó előképzettség miatt a triatlon legtechnikásabb számához, az úszáshoz megvan az alapod, ahogy írod az erőd és állóképességed is, és ez jó alapot ad a két másik sportághoz is.

2015. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Debrecenben máris találtam egy klubot:

[link]

2015. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szia szerintem is csak menj uszodaba es edzeseken felirjak a tablara az uszni valot es te is le tudod uszni. mert ennyi kihagyas utan nehez megint jo formaba jonni.[ en is igy csinalom)
2015. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont ezt a klubot néztem ki köszönöm :)
2015. jan. 30. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!