Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyire kell komolyan felkész...

Mennyire kell komolyan felkészülnöm a Balatonátúszásra?

Figyelt kérdés

Már régóta készülök megcsinálni a Balatonátúszást, mondhatni bakancslistán van :) Mennyire kemény? Mennyire kell rákészülni? Mert készülök úszni járni ráedzeni, és tudni szeretném hogy mennyire vegyem komolyan ha csak át akarom úszni, az időm annyira nem számít?

Amit rólam tudni kell:

18 éves fiú, 190cm 100kg

Pár éve még rendszeresen úsztam, több versenyen is voltam, többnyre 100 méteres távon, még nyertem is párszor. De pár éve (3) abbahagytam, és azóta nem nagyon úsztam.



2015. jún. 9. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakértő, át sem úsztam, de azért egy uszodában úszni nem ugyanaz, mint a Balatonban. A Balatonban is előfordulhatnak kisebb örvények. Nem akkorák, mint Dunában vagy Tiszában, de azért lehetnek. Először teljesítsd medencében az 5200 métert (ha a Révfülöp-Balatonboglár távot vesszük), de inkább a dupláját, mert szabad vízben örvény, hullám, vízi jármű, tudom is én, na szóval az sokkal nehezebb. Arról nem is beszélve, hogy a víz is hidegebb lesz beljebb.


Mit értesz azon, hogy az időd nem annyira számít-e? Nem az időd számít, hanem az, hogy átúszd, ne fulladj meg, stb.. Egy ilyen távot edzetten 2,5 - 3 óra alatt lehet teljesíteni (nyilván attól is függ, hogy milyen úszásnemet választasz, milyen az erőnléted, stb.). Tehát nem maga a távolság a probléma, hanem az, hogy az említett dolgok megnehezítik az átúszást, az az 5200 méter csak légvonalban 5200 méter. Uszodában ténylegesen annyi lenne, itt meg tuti több lesz. Még ha át is úszod, ne egyedül tedd, nem éri meg. De szerintem ez teljesen logikus.


Mivel én nem szoktam Balatonokat átúszni, ezért én meg arra lennék kíváncsi, hogy az mennyire gyakori, hogy egy hal véletlenül nekiúszik az embernek? Vannak erre esetek?

2015. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én most kérdeztem hasonlót, és nagyon eltérnek a válaszok. Van, aki kinevetett, hogy mit akarok erre készüli, ugorjak be és ússzak, van, aki azt mondta, pár úszásgyakorlás elég, és vannak végletesek is. Én 10 évig úsztam, de sose voltam versenyen, és hosszú távon se úsztam soha, csak egészségügyi okokból úsztam, de rendszeresen jártam, jól úszom. Viszont szerintem kell készüli rá, már csak azért is, mert én is úgy vagyok vele, hogy pár éve már nem úszom.


Engem az érdekelne, melyik úszásnemet válasszam. Pillangó nem játszik, csak gyors meg mell, de utolsóban megfájdulna a nyakam szerintem.



Első: szerintem a halak nem hülyék, megijednének, nem mennének oda, de amúgy kis halak simán keringenek az ember körül (pl. ha tengerben úszol), szóval valószínűleg vannak halak, és igen, biztos lesz egy olyan hülye hal is, aki neked úszik, de ez miért fontos? Arrébb tolod, és mész tovább.

2016. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Írtam másik kérdésre is, ezért nem ismétlem meg, de keress rá. Közel hússzoros átúszóként azt gondolom, hogy fejben dől el a dolog. Egyszer készültem rá (első úszás volt) azóta nem. Persze szeretek mozogni, olykor futok, túrázok, lovaglok, stb.

A kitartás a lényeg és nyilván valami alap erőnlét. A víz és a körülmények nem uszodaiak, nehezebb a hullámzás, stb miatt. Vki írt örvényeket, sztem marhaság, én sosem találkoztam ilyennel. Tíz évet vitorláztam és rendszeresen surfözök...

Halak nem úsznak neki az embernek, talán egy két esetben volt ilyesmi. Segítség van, ott állnak lehorgonyozva a hajók, ki lehet rájuk mászni, adnak szőlőcukrot, innivalót ha kell. Nekem egyszer volt rá szükségem csak, akkor 19 fokos volt a víz. Keserves volt, iszonynehéz, végig fáztam a távot, egy rettenet volt tényleg. De ez ritka hálistennek.

2017. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsánat, most látom, hogy két éves volt a kérdés :)
2017. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1., te természetes vízben még nem voltál, hogy nem láttál még élő halat?
2017. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!