Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergetőorsó minden célra...

Teglazsolt kérdése:

Pergetőorsó minden célra alkalmazható?

Figyelt kérdés

Ugye ezeket tekerik legtöbbször, itt nagyon fontos a pontos zsinórcsévélés, a jó fék fárasztás közben---->kijelenthető, hogy egy jó pergetőorsó talán jobb minőséget képvisel, mint hasonló kategóriás egyéb orsó?


Persze nyilván nem lehet vele 100m-t dobni fenekezéskor, de általános felhasználású orsónak nem egy pergetőorsó felelne meg legjobban?



2015. jún. 12. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:

En peldaul D.A.M Quick Camaro 640FD orsot hasznalok feedere, de szerintem hulyeseg igy kategoriakra felosztani , eleg lenne ( elso, hatso es nyeletofekes)

Feederre tokeletesen megfelelnek az un. pergeto orsok.

Match botra is pergeto orsot hasznalok , Nevis Whisper 30-at , itt is tokeletesen teszi a dolgat, preciz fek, porgos kis orso...

2015. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"kijelenthető, hogy egy jó pergetőorsó talán jobb minőséget képvisel, mint hasonló kategóriás egyéb orsó?" - ez így nem jelenthető ki, pergetőorsó megnevezéssel is vannak gyengécske konstrukciók a piacon (lásd: Nevis "pergetőorsóit")

Az igaz, hogy a pergetés jó orsótesztelő művelet, amelyik orsó ott jól vizsgázik, azok más terülteken is megállhatják a helyüket.

Figyelembe kell venni az igénybevételt is, egy UL pergetőorsó nagyon jó lehet pickerezni, de nem való bojlizásra.

2015. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Kösz a tapasztalatra alapozott véleményt.

2. Kösz, persze én se akarnék 20-as orsóval 100m-re dobálni a nehéz etetőkosarakat. De mondjuk egy okuma safina pro 40 már elég jó középméret "bármire". Komoly cég terméke és nem is eszetlen drága.

2015. jún. 14. 08:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Üdv

logikailag dobható vele 100m,mert felfér rá.

Viszont olyan pille szerkezet,hogy inkább csak hagyjuk a cserkelő,pergető botra.

Ha nincs más jobb ,mint a semmi egy fenekezőre is.

Nem hiszem hogy minőségben jobb,mint egy precíz elsőfékes távdobó,mert ez egy kis orsó,pehely,könnyúű szerkezet,a jó futás és egyéb a lényeg,a lehetettfinomság a lelke,míg a távdobónak az erő ,a masszívítás a lényege (150m-ről egy 15 kilós amurt kiimádkozni nem kis hatás).

Mondjuk én kis multiorsót használok,érzékenyebb,jobb a zsinórprofil ,tényleg minden mozdulatot érezni,és a 18 csapágyon ha megindul a kördob akkor olyan mint ami a levegőben forog,mintha nem is szerkezet lenne.

2015. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vegyuk peldanak Spro Blue Arc-ot es Ryobi Zauber , ezek is pergeto orsok, de nagyon elvannak terjedve feederesek koreben is. Sok profi horgasz hasznalja oket.

Elozo nem arrol szol jogy tobb halat fog ezzel-azzal az orsoval, de legalabb birja ki par evig azaz orsó.

Masik , hogy a hal nem a felszerelést nézi , nem ugy van ,hogy dragabb orsó több hal meg szerencse.

Nekem is van tobb 30 éves orsom is, pl Shakespeare 2410 , siman ramerem tenni feeder botra is , mert olyan jo fekje van (precíz, nem tapad le), talan meg sok új is meg irigyelhetne, de mind ez 30 év használat utan. Hol lesznek a mai orsok Ennyi idő utan?

2015. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.


Beszélgettem a helyi (Monor) horgászboltos sráccal, ő Okuma Longbow 60-ra akar rábeszélni. Szerinte (tapasztalat) nagyon jó a szervizháttér, meg jó a konstrukció, már tizenéve gyártják ezt a szériát.


Hajlok rá, hogy megvegyem, vállalható az ára.

2015. jún. 16. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Okuma Longbow ár-érték arányt tekintve a legjobb nyeletőfékes orsó.

Jól eltalált konstrukció, széles méretválasztékban kapható, pergetésre speciel nem ajánlanám, de neked nem is arra kell:-)

A Longbowokat nem távdobásra fejlesztették, dobástávolságot tekintve nincs versenyben a távdobó orsókkal, de működésben ritkán van vele gond, megbízható fék, masszív, de egyszerű szerkezet jellemzi, a nyeletőfék negyedfordulatnál vált.

2015. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz, én igazi kocapecás vagyok, se nagyot dobni se hosszasan pergetni nem tudok/akarok, csak egy tartós, viszonylag olcsó és jó orsót keresek.


Csak akkora a választék, hogy nehéz dönteni.

2015. jún. 16. 13:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Okuma Longbow 60 lett a befutó.
2015. jún. 25. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!