Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás, mikor lesz könnyebb?

Úszás, mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés
Pár éve jártam úszni, így tudok úszni. Most újrakezdtem az edzést, de nagyon elfáradtam, nehéz volt, majdnem megfulladtam (alig kaptam levegőt). Mikor lesz jobb?

2015. jún. 15. 22:26
 1/4 anonim válasza:
mellette sportolj is rendszeresen :)
2015. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendszeresen országúti bringázok. Úszás csak a keresztedzésem, hogy ne fájjon a hátam.
2015. jún. 15. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A kerékpározástól nyilván megfelelő állóképességed van. Az úszásnál és a bringánál viszont más izomcsoport dolgozik: 

  - bringa: láb

  - úszás: leginkább a hát és a váll (kivéve a mellúszást, aminek kb. 50%-a lábmunka) 

Pár hét alatt a kerékpározásnál nem használt izmok is hozzá fognak szokni a mozgáshoz, hogy sokkal könnyebben fog menni a dolog. 

A kerékpározás kiegészítéseként nagyon jó az úszás, hogy ne legyen egyoldalú a terhelés. 

2015. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tíz-húsz alkalommal elmész úszni, már látványos fejlődésre lehet szert tenni.
2015. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!