Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balingolyóra kötött lucerna...

Balingolyóra kötött lucerna csomó szerintetek eredményes lenne a felszínen úszó amurokra?

Figyelt kérdés
A tavon ahol horgaszom az amurok csak a vizfelszinen mozognak, bármennyit etetek egyszerűen nem mennek le fenekre. Azon gondolkoztam feederre fozsinorra megutkoztetek egy balingolyot + 1 horgot arra csomozok egy nagy adag lucernat, vagy valami zoldnovenyt,technopufival lebegtetem, és bedobom, nyeletofekre teszem. Működhet?

2015. júl. 10. 11:02
 1/5 NoRro válasza:

Üdv!


Az általad leírt horgászmódszerrel elképzelésem szerint az lesz a gond, hogy a víz tetején fog úszni a felkínált csalid és alulról felfelé nem fogja megenni az amur.

Én (főleg feederrel) azt csinálnám, hogy lemérném a vízmélységet, majd az előkét 10-15 cm-el rövidebbre kötném, majd teljes hosszában meglebegtetném a csalit extra méretű pufival,eurocell-hungarocell golyóval. Másik lehetőség: egy súlyozás nélküli búvárúszóval próbálnám (ami a víz tetején fog úszni) és arról lógna a vízbe egy pár centis előkén a felkínált csali.

A csali-ötleted tetszik. Egy másik ötlet: kemény borsó.

Remélem tudtam neked segíteni.


Görbüljön!

2015. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszod, azon is gondolkodtam hogy egy 30 grammos ólom ami egyhelybe tartja a golyót a lucernat meg hungarocell nélkül lelogatnam 15-20 centi eresztekkel.
2015. júl. 10. 14:26
 3/5 A kérdező kommentje:
A borsot kiprobalom köszi!
2015. júl. 10. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerem, amikor a felszínen úszkálnak a kisebb bálnányi dögök, és nem harapnak az atyaúristennek se. 30 éve sikerült csak néhányat horogra kapnom belőlük a fenti módszerrel, akkor kenyérrózsával csaliztam. Nem tudom, ez a mai, kenyérnek aligha nevezhető pékproduktumokkal működne-e.
2015. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kb 8 amur úszott el a csalim pár méteres közelében, ez nem igazán jött be.
2015. júl. 14. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!