Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Segítségre lenne szükségem....

Segítségre lenne szükségem. Vettem egy horgász csónakot ami 3 méter és kb 50 kg, tetőcsomagtartón szeretném szállítani, de egyedül járok pecázni. Valakinek valami ötlet? Hogyan tudnám legkönnyebben felrakni és leszedni?

Figyelt kérdés

#horgászat #csónak #Csónak szállítás
2016. márc. 19. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kombi autón viszed, akkor van egy tippem:

-a tetőcsomagtartó keresztrúdját burkold be, hogy ne karcolja össze a csónakot, nekem bevált a vízcsövek hőszigetelésére használt műanyaghab-cső, hosszában felvágva

- az autó hátulja felől a csónak orrát felemeled a hátsó kereszrúdra

úgy érdemes kezdeni, hogy a csónak orra a földön az autó hátulja mellett van, innen megemeled és az autó fölé tolod, ekkor a csónak hátulja csak fordul a földön

- a csónak hátulját is megemeled vízszintesig és előretolod a csónakot addig, hogy az első kereszrúdra is felfeküdjön

Levétel ugyanez fordított sorrendben. Nekem hasonló méretű és súlyú műanyag csónaknál bevált.

2016. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt ilyesmin gondolkoztam de a tetőcsomim rövid és a hátsó ajtót összekarcolná a csónak.Pedig kombi az autó.Valami hosszabbítás félét kéne kipróbálnom.
2016. márc. 19. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan tetőcsomagtartót használok, ahol a két keresztrúd külön van. A hátsót annyira hátra teszem, amíg a tetősín engedi. Az elsőt meg úgy, hogy kettőre jól felfeküdjön a csónak.
2016. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20x20-as, vagy 20x40-es zártszelvényből lehetne csinálni két hosszanti sínt, ami túlnyúlik az autó hátulján, a csónakra ugyanebből két keresztrudat előre-hátra, így már könnyen fel lehetne csúsztatni és karcolódni sem fog.
2016. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!