Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ez a bot és orsó párosítás...

Ez a bot és orsó párosítás jó? ( a többi lent )

Figyelt kérdés

orsó: [link] Php? Itemid=25618&zoneid=22


bot: [link] Php? Itemid=16861&zoneid=1


vagy inkább ezzel a bottal lenne jobb? [link] Php? Itemid=22247&zoneid=1



és még egy kérdésem lenne. melyik botot vállaszamm? nem tudom melyik a jobb kb 60-70 méterre szeretnék horgászni akadómentes terepen.

a botok:

[link] php?itemid=22247&zoneid=1


[link] php?itemid=16861&zoneid=1


meylik lenne jó nekem? azt mondják hogy a master carp erődsebb mint a special pellett feeder de mindakettő imt 8 power carbonból van. szerintem mindakettő jó de nem tudom melyik legyen.


CSAK HOZZÁÉRTŐ HORGÁSZOK VÁLASZOLJANAK!!!!!!!



2016. máj. 5. 22:03
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

az első 3 link rossz!!! az orsó: BY DÖME TEAM FEEDER SUPER SENSITIVE 4000


az egyik bot:SPRO SPECIAL PELLET FEEDER 360H - BY DÖME GÁBOR


a másik bot: SPRO TEAM FEEDER MASTER CARP 360XH - BY DÖME GÁBOR


UI: nem vagyok döme rajongó ne jöjjön senki ezzel!! egyszerűen csak ezek a cuccok tetszenek

2016. máj. 5. 22:07
 2/36 anonim ***** válasza:

Aránylag jó összhang várható a kiválasztott bot és orsó közt. Hányas zsinórt teszel rá?


A két feeder közül nekem a Master carp nagy kedvencem, de ez nagyon szubjektív. Nagyon gerinces bot, de nem biztos, hogy neked is ez feküdne. Jó lenne, ha valamelyik horgászboltban kézbe tudnád venni mindkettőt.

2016. máj. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
20 as zsinórt tennék rá vagy 18-ast. a botot netről rendelném mert kiskunhalas messze van ahol van az áruház. a master carp elág lágy bot? elmesélnél róla mindent légyszíves hogy milye? meg elégy lágy e?
2016. máj. 6. 11:33
 4/36 A kérdező kommentje:
melyik orsó a jobb praktikusabb? a nyeletőfékes vagy az első fékes? gondolom mindenkinek más a jobb de a feeder botra meylik lenne a jobb? elmagyarázná nekem valaki a nyeletőfék meg az első fék közötti különbséget érthetően mert nem teljesen értem.
2016. máj. 6. 15:37
 5/36 anonim ***** válasza:

Az én értékrendem alapján mondhatjuk, hogy elég lágy bot, igen.

Feeder botra nem tennék nyeletőfékes orsót, inkább hátsófékest. Feederezésnél nem használsz kapásjelzőt, a spiccet húzod feszesre, amit kioldott nyeletőfékkel nem tudsz megtenni.

A nyeletőfékes orsókon is van egy hátsó fék. Plusz a nyelető. A működés jellegében van eltérés. A hátsó, vagy első féket úgy tudod beállítani, hogy kapás esetén egy tehetősebb hal ne tudja megtépni a szerelékedet, eleget engedjen a zsinórból ahhoz, hogy elkerüld a szakadást, de mellette tudj fárasztani, tudd a parthoz Közelebb húzni a halat. A nyeletőféknteljesen szabadon futóra állítja az orsót, ezzel igazodik a ponty táplálkozási szokásaihoz. A ponty óvatosan veszi fel a kaját, ha gyanút fog, hamar elengedi. A nyeletőfék hagyja, hadd vegye fel a csalit anélkül, hogy a legkisebb ellenállásba ütközne. Így megnő az esélye, hogy sikeresen megakadjon a hal. A nyeletőféket az orsó tekerőjével iktatod ki. Ha egy fél fordulatot teszel vele, a nyeletőfék lezár és már csak a hátsó fék teszi a dolgát. Mé kell szokni, mert amíg egy jól beállított első/hátsó féknél simán be tudsz vágni, addig hanezt egy kioldott nyeletőféknél játszod el, nagy hirtelen ledobsz az orsó dobjáról 7-8 méter zsinórt és kész a gubanc. Tehát nyeletőfékes orsóval úgy vágsz be, hogy kapásnál hagyod kicsit, hadd vigye a hal a csalit, majd bevágás előtt a forgatókaron mozdítasz egy fél fordulatot, hogy zárjon a nyeletőfék.

2016. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

akkor az az osó amit írtam az az első fékes jó lenne rá igaz?

vagy tudsz írni a haldorádó oldalárós 20-25 max 30 ezer forintért orsót?

2016. máj. 6. 21:30
 7/36 A kérdező kommentje:

ezek az orsók közül valamelyik jó lenne rá?


1 orsó: BY DÖME TEAM FEEDER LONG CAST 4500

2 orsó: BY DÖME TEAM FEEDER LONG CAST 5500

2016. máj. 6. 23:10
 8/36 anonim ***** válasza:

Ezeket az orsókat nem ismerem, de a paramétereik alapján nem tűnik rossznak egyik sem. 3.60-as bothoz én a 4500-ast venném, ha ebből a kettőből kell választani.

Azt már elmondtam, hogy a nyeletőfék és a hagyományos fék közt mi a különbség, de azt nem, hogy az első és hátsó közt mi.

Feladatát tekintve semmi. A fék az orsó dobját rögzíti, vagy épp engedi forogni. Csak az elsőfékesnek elöl, a dobon van a szabályzó gombja, a hátsófékesnek pedig az orsó hátsó részén. Hogy milyen erőhatásra forogjon el, ezt te tudod szabályozni. Úgy szokták beállítani, hogy ha komolyabb kapásod van, ne rántsa be a cájgot a hal a vízbe, ha késve reagálsz, valamint fárasztáskor tehermentesíti a zsinórt és a botot, mert váratlan kitöréseknél engedi, hogy a hal némi zsinórt lehúzzon, így nem tépi le magát a horogról. Tehát ilyen szempontból mindegy, hogy első, vagy hátsófékes orsót választasz. Elsőfékest főleg pergetésre szokás használni, ahol gyakrabban kell a fékkel babrálni akár fárasztás alatt is, és ilyenkor az elsőfék jobban kézre áll, mint a hátsó.

2016. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
390-es bothoz az 5500-as?
2016. máj. 7. 17:31
 10/36 A kérdező kommentje:

azért venném a long castot mert nekem jobban tetszik mint a super sensitiv. meg nagyobb és a kicsi orsókat annyira nem szeretem. szerintem az első fék jobban kézre állna de ez mindenkinek más. ez a damil jó lenne az orsóra? [link]


TRABUCCO S-FORCE LONG CAST 0,25 MM


ebből mennyit lehetne az orsóra tenni hány métert? mert a 4500-as on 250 métert a 0,20-as ból az 5500 as on meg 300 métert? akkor a 0,25-ösből mennyit?

2016. máj. 7. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!