Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ez az orsó és bot jó párosítás...

Ez az orsó és bot jó párosítás pergetéshez?

Figyelt kérdés

Bot: [link]


Orsó: [link]


Tudom, hogy nem felsőkategóriás felszerelés, de szerintem a pergetés elkezdéséhez éppen elegendő.


Mit gondoltok róluk? Megbízhatóak? Illetve megéri az árát?


2015. júl. 19. 19:18
 1/7 anonim válasza:
Ehhez a pálcához inkább illik a 30as orsó, de ha partrôl horgászol a botból is jobb választás egy 2,40 v. 2,70.
2015. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hosszabb valtozatoknak mar tul nagy a dobosulyuk.
2015. júl. 19. 22:34
 3/7 A kérdező kommentje:

Azóta kicsit jobban szétnéztem, és találtam még 1-2 orsót:


[link]


[link]


Ezekről tudna valaki véleményt mondani?

2015. júl. 20. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Shimano, daiwa alsó kategóriás termékei nagyon gyengék.

Jók a shimi orsók, de Stradic-tól felfelé.

Legalsóbb kategóriás shimi amit használtam az exage(akkor még peremfutó orsókat használtam), ami a catana felett van, de az is gyenge minőség.

Mivel pergetéshez erős fék kell, ezeknek az alsó kategóriás orsóknak az egyik legnagyobb baja, hogy a felkapókar/rotor gyenge így max fékerő körül akár a dobhoz is hozzáérhet a zsinórvezető görgö, annyira hajlik. Illetve az egyéb alkatrészeket sem akkora igénybevételre tervezték.

Olcsóbb árkategóriában inkább nézz egy Ryobit. Használtan újszerű állapotban 15 körül kapsz applause-t vagy régi szériás zaubert, vagy blue arc-ot(ugyan az mint a zauber, csak spro van ráírva) sokkal jobbak mint az olcsó daiwa/shimano.


Ilyen árkategóriában meg ne vegyél hosszabb botot.

Teljesen felesleges 2,4-2,7-es bot. Kezdésnek még a 2,1-es is hosszú. Egy 1,98-as bot jobb választás. Olcsó botoknál már nagyon takony egy hosszú bot, ami nem feltétlenül baj, ha kizárólag a dobósúlytartomány fele és 2/3-a közötti nagy ellenállású és rezgésszámú közepesen mélyen járó crankbaitekhez használod. De kezdetnek gondolom egy univerzális bot kellene neked(ilyen nem létezik). Kezdetnek egy MH erősségű, FAST akciós botot vegyél, aminek erős a gerince, de a spicce azért nem seprűnyél merev, mint egy jigbotnak.

2015. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most kifejezetten pergető szettet szeretnék összedobni, horgászat más területein vannak tapasztalataim, csak a pergetés lenne még új.

Köszi szépen a kielégítő választ!

2015. júl. 21. 01:17
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a botról mit gondolsz?

2015. júl. 21. 01:20
 7/7 anonim válasza:

Én valaha "Balaton" bottal és "NEPTUN MPO-X 201"-es orsóval, 25-ös MF damillal pergettem, villantóztam, pontyoztam, keszegeztem. Olyan sok halat fogtam, hogy el sem tudjátok képzeli, Mai Horgászok...


Szerintem 4 csapágy alatt ne vegyél orsót, botod pedig 2,4-2,7m között legyen, 3m még elmegy. Fontos az orsón a zsinórvezető görgő anyaga (kerámia) az orsón, és annak a lehető legjobb futása, áttétel min.5:1-hez legyen, botodon a gyűrűk méretére és belső felületük anyagára figyelj még.

Sokat fogod tekergetni, úgyhogy a kényelmes fogást, kis súlyt se feledd.

(( Erős fék nem kell, hacsak nem harcsára vagy cápára mész. Abban mi a jó, ha egy csuka úgy vág rá a műcsalira, hogy észre sem veszed, mert a szerelésed minden része "felveszi" az "élményt"? ))

És ha ez megvan, rájössz, nem a szerelésen múlik a dolog, az csak a kezed hosszabbítása...

2015. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!