Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit ajánlotok kezdő feederező-...

Mit ajánlotok kezdő feederező-nek? /Jó ez az összeállitás?

Figyelt kérdés

Az orsó: Okuma Longbow 30

Bot:Geos Feeder 360cm 80g

A főzsinór monofil 22-es a dobóelőke 17 fonott, 6-os horog, fedder kosár



2016. júl. 7. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül látom indokoltnak azt, hogy egy 3,6m-es, 80 gr-os bothoz használj dobóelőkét, persze ezt az ízlés és a körülmények döntik el.


Én 18-as, max 20-as zsinórt használok és 10-12-14 horgokat medium feederen.

2016. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pekmartin ***** válasza:

szerintem elsőnek jó, de a horog méret legyen kissebb

10-12

2016. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a 6-os horog szerintem is túl nagy. Egy 80 grammos bottal úgy se nagyon tudsz állóra fékezni egy máre 3-4 kilós pontyot se. Viszont a kisebb horog kevésbé feltűnő a halnak.


A fonott előke szerintem nem gond, de le lehet menni 14-ig is. A 17-es dobóelőke évekig kitart :)


A 30-as orsó kicsinek tűnik. De ha nem kell nagyot dobni (<60 méter), akkor kompromisszumosan jó lehet. A típus jól bevált... Én biztos 40-est vagy 50-est vennék. Kevésbé hajtogatja a zsinórt, jobban lejön róla. Kicsit többet kell játszani az alátöltéssel, de megéri.


A botot nem ismerem. A neten se találtam. Gondolom a 12 egy tucat kínai feeder. Jó az.


A 22-es zsinór sokak szerint sok. De a vastagabb jobban bírja a terhelést. Ha nem kell nagyot dobni, mindenképpen jobb. Tapasztalataim szerint a halnak mindegy, hogy a főzsinór 18-as vagy 22-es. Önakasztós szerelésnél az előke, a horogméret és a csalizás módja számít.


A feeder kosáron nem tudom mit értesz. Felteszem valamiféle rövidelőkés method szereléket ugye? Mert a klasszikus hosszú előkés feederezéshez a szerelés szerintem túl durva.


Összességében én minimum eggyel nagyobb orsót vennék(40-50 est) és biztosan kisebb horgokat (8-10-12-es).

2016. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!