Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan végezzük helyesen a...

Hogyan végezzük helyesen a szikláról való, vagy magaslatról való vízbe ugrást? Próbáltam már 5-6 méter magasból talpra és a végén pár napig nagyon fájt a fülem .

Figyelt kérdés
Mi lehetett a hiba? esetleg , legközelebb hogyan? Száj nyitva / csukva? Lélegzetvétel mikor és mekkora legyen? Szeretném magasabbról is de egyenlőre teknika nélkül nem . 10 méter körüli ugrást tervezek majd idővel egy közeli tavon

2016. júl. 15. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
hasra kell érkezni és nem fog a füled fájni
2016. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Simán csak az lehetett a baj, hogy túl mélyre merültél a vízbe! Ezt kiküszöbölendő érkezés után -akár talpas, akár fejes- változtass a becsapódási szögön. Így nem mész le 5-6 méter mélyre, ahol már túl nagy a nyomás. Nekem is ez volt a bajom egy időben; sajnos az emberi fül tűrőképessége nem valami nagy: barátnőmnek már 3 méter mélyen fáj, nekem 5 méteren kezdődik, és 6 alá már a fájdalmo miatt nem úszok. Persze lehetne búvár-taktikával dekompressziót csinálni (orr befog, levegő kifúj), de ez nem túl szimpi számomra, inkább maradok 6 méterig.
2016. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Masodik valaszolo , koszi a valaszt ! Majd megprobalok a szogon valtoztatni es mar az erkezeskor felfele tolni magam.

Masodij valaszolo..hahahaha.. gyere mutasd meg nekem rudabanyan a jo teknikaval valo hasas ugrat 10 meter magasbol ...igerem utanad csinalom.

2016. júl. 16. 22:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elozonel...Elso valaszolo* neked koszi. :D
2016. júl. 16. 22:44
 5/6 anonim válasza:

Előző jól mondja, fogd be az orrod és fújd a levegőt, ennek segítenie kell ha a mélység a gond

Amúgy nem hiszem hogy 3 méternél mélyebbre merülnél az ugrás után

2016. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igazából szerintem sem mentem mélyre , de kifogom próbálni épp a hétvégén :)
2016. júl. 19. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!