Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » El szeretnék kezdeni (újra)...

El szeretnék kezdeni (újra) úszni, de fogalmam sincs, hogy kezdjek bele, valamint milyen eredménnyel járna. Szeretnék segítséget/edzéstervet/étrendet kérni eseteleg?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve nem voltam vízközelben, régen NAGYON régen voltam

szó versenyen is de mikor kivették a kötelező tantárgyak közül már nem jártam el önerőből, ezen szeretnék most változtatni. Nem vagyok "túlsúlyos" (170cm/65kg), de piszok gyenge lévén nem csinálok SEMMIT.


Úszással milyen eredményeket lehet elérni erősödés szintjén? Mire kell figyelni étrendben, mit javasol előtte/közben/utána enni, valamint hogyan kéne nekiállni egyáltalán. Bérletet tudok venni, az 12 alkalom/hó alkalmanként max 4 óra. Max este tudok lemenni (6óra után).


Előre is köszönöm!



2016. aug. 1. 05:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Úszással az állóképességedet fejlszted, valamint a lazaságot.

Először kezdjél kb. 1500 méterrel, és ezt hetente növeld mondjuk 500 méterrel. Ilyen 4500-ig menj el szerintem és azt tartsad.

2016. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!