Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen edzéstervet ajánlanátok...

Milyen edzéstervet ajánlanátok? (ÚSZÁS)

Figyelt kérdés

Az úszásomon szeretnék egy kicsit gyorsítani. Legutóbbi eredményem 100 gyorson kb 1:56 volt... igen, ez elég gyenge.Szeptembertől szeretném kezdeni, ill folytatni, és legalább 1:30ig elmenni júniusig. Vízilabdára, és kézilabdára ill kicsit korlátozottabb körülmények közt futásra van lehetőségem. Mit ajánlanátok? Ha valaki tud, légyszi írjon/küldjön valami javaslatot, edzéstervet!

Sokat jelentene!

Köszönm.


2011. aug. 8. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak a volt tesitanárom módszerét tudom ajánlani, az volt nagy vizilabdás.


Ő úgy edzette magát, hogy egyre több ruhát vett fel magára amik jól megszívták magukat vízzel, meg súlyokat rakott a lábára.

2011. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én rendszeresen járok úszni, edzővel meg minden.


Egy edzésen kb. 2-2,5 kilométert úszunk 1 óra alatt, 25 méteres medencében. Mindenféle gyakorlatokat csinálunk a szimpla úszás mellett. Néhány példa:

- piramisozás(gyorsúszás)~1-től megyünk 4 hosszig, majd ismét csökkentjük a sorozatok (3,2,1 hosszra) és minden sorozat közben csinálunk vmit. Pl: 10db fekvőtámasz vagy 20 guggolás vagy négyütemő fekvőtámasz vagy felülés, stb. És ha nagyon szadizik az edzőnk, akkor ökölbe zárt kézzel csináljuk a gyorsúszást :)

- gyorsúszás fél karral

- pároskarú hátúszás

- úszás lábbójával

- úszás deszkával

- mellkar + gyorsláb

- gyorsláb+mell-láb

- stb. stb

Ezeket kombináljuk. Egy nagyon egyszerű példa: oda gyors, vissza gyorsláb, oda pároskarú hát, vissza hátláb és ebből négy sorozat, vagyis 16 hossz.

Egy edzés alatt csinálunk kisebb sorozatokat(8 hossz) és hosszabbakat egyaránt, pihenő nélkül (16).

Ha szeretnél erősödni, akkor érdemes tenyérellenállót, illetve lábbóját és deszkát beszerezni(habár deszka helyettesíthető lábbójával is).

Szerintem bőven elég heti három napot menni. És feloszthatod az edzésnapokat, hogy felsőtest-alsótest-felsőtestre történő edzés, tehát tenyérellenálló, lábbója, alsótest napon pedig inkább sok lábtempó, természetesen a sima úszásnemeket nem elhanyagolva.

Nem tudom, hogy edző nélkül mennyire megvalósítható, mert azért ő mégiscsak hajt, még akkor is ha te már semmi pénzért nem ugranál vissza :), mert már rég túllépted tested korlátait. Mindenesetre sok sikert hozzá!


Tudom, hogy ez nem egy komplett edzésterv, de így már könnyebben összeállíthatsz magadnak egyet.

Remélem segíthettem :), ha vmi nem tiszta, akkor írj!

2011. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Hasznosak:)
2011. aug. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!