Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudnátok javasolni nektek...

Tudnátok javasolni nektek bevált etetőanyagokat, etetőanyag- keverékeket ponty és keszeg horgászatához?

Figyelt kérdés
Állóvízben horgászom a legtöbbet. Tudom, hogy ezek nagyon sok horgásznak "titkos "receptek, de reménykedem..:-)

2016. szept. 18. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A horgászboltok videói által keltett hiedelmekkel ellentétben szerintem nincsenek titkos receptek, csodacsalik.


Bizonyos vizekben nagy tömegben etetnek valamivel. Voltam már olyan tavon, ahol napi mázsa környékén szórtak be megamix kutyakaját. A tótulaj kezdte el, és aztán már mindenki azzal horgászott. A pontyok megszokták. A kukoricát már nem nagyon vették fel.


Mivel a tavak halállománya döntő részben néhány éve betelepített pontyokból áll, ezért a "legfogósabb" csali az, amit a halneveldében kaptak a pontyok. Ez pedig a kukorica, amit a kiszállítás előtti hónapokban súlynövelés miatt beléjük nyomnak és a horgászok is szívesen szórják be.


Ezen kívül - az egyoldalú fehérjehiányos táplálkozás miatt - bármilyen élőcsali, giliszta-csonti is nagyon jó lehet.


Ha a hal már meghonosodott (ha volt rá ideje) és a víz nincs túltelepítve, akkor a helyi táplálékviszonyok döntenek.


A nagy (20+) pontyok gyakran ragadozó életmódra térnek át, különösen táplálékszegény bányatavakban. Itt a babahal, vagy halszelet hatásos lehet. Gyakran süllőzés közben fogják őket.


Ettől függetlenül lehetséges, hogy egy adott napon egy adott vizen valamilyen anyag vagy aroma jobb a többinél. De ez a hatás elhanyagolható - szerintem - a helyválasztáshoz és a végszerelék összeállításához képest.

2016. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Attól is függ, hogy mennyire horgászott a víz, mások mit szórnak be. Én ettől függetlenül a kukoricát ajánlom. Etetőanyagba is mehet pár marék és akkor ott vannak a szemek az anyagban. Vagy PVA hálóba kukorica és akkor ameddig oldódik a keszeg sem fér oda, addigra meg jön a ponty. Etetőanyagot én mindig házilag keverek.

Ősz: édes vagy büdös

tél: büdös

tavasz: édes

nyár: büdös

Én ilyen felosztásban csinálom. Kis bolti anyagot feldúsítok kukoricadarával, táppal, darált kenyérrel, lucernaliszttel. A bolti kaja ad neki ízt meg jobb tapadást. Télen vagy hidegben rakhatsz bele hallisztet, vérlisztet.

Élő csalival is lehet valóban fogni, azonban nekem csak 1x sikerült csontival a horogra csalni. Azóta nem nagyon jött be, inkább a keszeg csipkedi.

Keszegnek meg élőcsali vagy valami kis pellet, technopufi. Általában édes kaját eszik.

2016. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Szeretném megkérdezni, hogy mit jelent a büdös szó az etetőanyaggal kapcsolatban? Mitől büdös? Erjesztitek?
2016. okt. 1. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt erjesztett kukorica, másrészt tömény szagó etetőanyag pl. kagylós ízesítésű vagy valami "büdös"....


Édes az nyilván eprews, mézes, vaniliás, ananászos aromával kevert...

2016. okt. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!