Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Uszós horgászathoz milyen...

Uszós horgászathoz milyen orsot vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy regi botom,es pergeto bot de szeretnem uszosnak hasznalni. Orsot akarok hozzá max4ezer ft-ert.Csak h milyet vegyek hozzá,azt nem tudom

2016. szept. 29. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nagyon kezdöknek való orsók vannak

egy picivel több pézt ha rá szánnál már egészjó

elsöfékes uszozásra pergetésre egyaránt megfelelö

orsót tudsz venni. Elsöre ezt a Shimano 2500 FB ajánlom

[link]


vagy pedig ezt az Energoteam Supreme ami Bolognai modszerhez ajánlott vagyi uszózáshoz

[link]

2016. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Besétálsz egy közeli horgászboltba, megnézed a kínálatot, és választasz egyet, ami szimpatikus neked.

Ennyi pénzért nem érdemes netről rendelni, kézbe kell venni, megvizsgálni, hogy nem esik-e szét már a használat előtt :-)

2016. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen igen :D Van is itt errefele bolt.

Csak hogy nézek neten hogy milyen lenne jó.

Ott ismerem a boltost,hátha tud ajánlani

2016. szept. 30. 05:05
 4/8 A kérdező kommentje:

1# 2# Válaszoló,ha most rászánnék 13ezer forintot,azért egy uszós botot és egy uszósnak való kezdő orsót tudnék venni?

Köszönöm!

2016. szept. 30. 05:07
 5/8 anonim ***** válasza:

13 ezerböl már egy kezdönek való úszos szett kijön,

mach botok közül kéne választani, teszkópos legyen,

vagyis Telemach, vagy 2-3 részes machbot.

Kb. 6-8 ezerböl kivan a bot, és a maradékból mondjuk

azt a Shimano orsót lehetne amit linkeltem is.

2016. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az úszós horgászat tág fogalom, lehet úszózva horgászni keszegekre, pontyokra, csukára, süllőre és akár harcsára is, márpedig a halaktól függően más-más követelményeknek kell megfelelni a botnak, orsónak.

Az is egyéni megítélés kérdése, hogy kinek hol van az a minimum szint, ami alá minőségben, és fölé árban nem akar, vagy tud menni.

Vannak, akik minden gond nélkül megelégednek az olcsó kompozit biotokkal, mások inkább néhány ezressel többet is hajlandóak kifizetni, de carbon botokat használnak.

Az orsók esetében talán még nehezebb a választás, de ott is az egyéni megítélések szerint kell dönteni.

Nekem volt a kezemben olyan Shimano orsó, amit vásárlásra érdemtelennek tartottam, az a márka a közép és felső kategóriás termékek piacán van igazán otthon, az alsó árkategóriás termékeik árában többe kerül a márka neve, mint amit a termék a használt során kiérdemel.

2016. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az úszós horgászat valóban nagyon tág fogalom. Én pl az egyik botommal felfektetős szerelékkel nagyobb pontyokra szoktam horgászni, (15-20 kilóig)míg a másikkal apróhalakat fogtam a kacsáimnak. :-))

Nekem erre a célra akár egy Silstar is megfelelt.

2016. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a Shimano 2500 FB szerintem egész jó. Amikor kezdő voltam ilyesmit vettem. Úszóztam, fenekeztem is vele, nagyobb pontyokat is sikerült vele kivenni. Most pergetésre, úszózásra használom. Fenekezéshez vettem nyeletőfékes 50-es orsókat.
2016. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!