Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az ideális felszerelés...

Mi az ideális felszerelés horgászathoz egy 5éves gyereknek? Mit szerezzek be mindenképpen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a család "pecásai" túl komolyan veszik a feladatot...


Még csak párszor volt a gyerek pecálni, de -úgy tűnik- lelkes. Így engedélyét kiváltotta (a szintén lelkes) papa.

Egyenlőre egy törött botokból összerakott spiccbot lett felszerelve, de nyilván nem lesz elég, ha rendszeresen akarunk menni.

Én totál anlfabéta vagyok ehhez, bár olyan 9-10 éves korom környékén én is pecálam kicsi, kétrészes bottal (ehh, ez ilván sokat mondó volt :D nyilván, ha -számomra-fontos infóként azt is hozzá teszem, hogy fekete volt), csatornában. De ez baromi régen volt.

És most "rendes" vízre vinném a gyereket, mert kb 100 méterre lakunk tőle.



2016. aug. 12. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azt mondja : egy 3 méteres spiccbot (érdemes 2-t venni,egyrészt fiatal véletlen eltörheti,akkor meg 1500 ft-ért ott helyben a másik)

Lehet venni kéz "zsebpecát" kb 400-500 ft ,csak ugye azt majd horgászat előtt meg kell nézni,hogy oké-e (3m-es bothoz 3m vagy inkább úgy 2.90 hosszú legyen).

Avagy jobban megéri magunknak csinálni,ezáltal majd megtanulja ,és olcsóbb is.

Pár darab 1-1,5 grammos 3 pontos fix úszót 200-300 ft darabja,egy készlet ólom (pici sörétek 0.1-1g-ig) ,ugyebár egy 7-8 úszót venni ,az akár szezonra is elég és 3e ft alatt van.

Monofil előkezsinór (azért előke,mert jobban,többet bír mint a sima főzsinór vékonyabbként),ilyen 100m-es kiszerelésben 1e ft,és 3m kell egy bothoz,0.16 kb az legyen ,az ideális lesz.

És kis 10-12-es horog.

Egy horogszabadító 300ft-ért ,mert gyakorlott horgász sem fogja kivarázsolni a mélyről a horgot minden nélkül.

Aztán itt ennyi volt.

Ha elakarjátok vinni a halat (érdemes,egészséges ,meg a gyerek annál jobban szereti ha tudja h ő fogta) akkor egy szák (nem drót,a vödör pedig nem megoldás és az is tilos),meg ülőalkalmatosság

2016. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi, jegyzetelem :)
2016. aug. 12. 12:21
 3/17 A kérdező kommentje:

most nézem: tilos a vödör? nem is tudtam.


kb 100 méterre lakunk a parttól, ami ideális lehetne a pecáláshoz. igaz, az füves/homokos (ott mit csinálok a szákkal? lekarózom?), de még talán 100 méterre már köves part van.


ágas kellhet már neki?

2016. aug. 12. 12:26
 4/17 anonim ***** válasza:

Vödör persze,egyrészt nem tiszta ,másrészt az oxigén csak egyre kevesebb benne,ezért tilos.

Szákon átlag :"zsinór" van,azt lekarózzuk,vagy rögzítjük.

Jó kis hobbi a gyereknek,nem 150e ft-ért gép,vagy 70e ért a legdrágább bicikli,hanem ellehet indítani ~ 8e ft-ból ami 1 évre is elég lehet.

2016. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

közben már nézelődtem is: az utcánk végén olyan 1000 ft körül vannak már spiccbotok (webáruházban néztem). ez reális ár? én azt gondoltam drágábbak... nem akarok nagyon gagyit, de azért elég a "gyereknek jó lesz" kategória is :D


vödör: értem, logikus. mondjuk azért hazavinni vödörben egyszerűbb :D

2016. aug. 12. 13:16
 6/17 anonim válasza:

Szerintem kezdésnek elég egy ezer forintos spiccbot is, (meg persze mennyit tudtok rászánni).

Úgyhogy én azt venném és majd a minőségétől függően veni egy jobbat vagy megtartani azt.

Én egy gyereknek nem vennék nagyobbat mint 4 méteres, mert nem fogja tudni könnyedén használni ezáltal nehezebb lessz bevágni, kevesebb halat fog fogni.

2016. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4 méter??? a gyerek most 1,10 :o én ránézésre még a 2-t is sokallom :o

persze nyilván itt jön ki, hogy nem értek hozzá :)

2016. aug. 12. 22:19
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

4 méteres spiccbotot 5 éves gyereknek nem vennék.

A 3 m -es spiccbot kb 1-1,5 kiló,elbírja.

Hát 2m-est is lehet venni,hogy biztosra menjünk,h ne a parton süljünk fel,mert 1000ft kb egy 2 méteres spiccbot,3 méteres meg kb 1500 ft-ba már kapható.

tehát 3e ft alatt megállt a történet .

2016. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én a partról való horgászathoz kicsit kevesellem a 2 métert akkor legyen inkább a 3 méter, de ha stégről horgásznátok akkor szerintem is elég a két méteres bot, bár szerintem ha már elbírja akkor inkább a hosszabb mert az 8 évesen is tökéletes lenne, feltéve ha vigyáz rá
2016. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves gyereknek 2 méteres is elég lehet akár.

2 méter a bot ,és 2 a szerelék.

Mondjuk csak 1 métert lóg a bot a víz fölé és mondjuk 50 centis eresztékkel 2.5 méterre tudja a parttól eljuttatni,ott pedig vígan keszegezhet.

2016. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!