Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A kérdés: kb egy éve vettem...

Vasladyyy kérdése:

A kérdés: kb egy éve vettem észre, tudtam lebegni a vízen (úszni nem tudok). Mikor tudatosan akartam csinálni, lesüllyedtem. Relaxáltam . Azóta több testhelyzetben percekig képes vagyok rá. Az ismerősök véleménye megoszló. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2016. dec. 12. 10:24
 1/7 anonim válasza:
A legtöbb ember képeserre nem nagycsel, ha nem süllyedsz el akkor (uszni is tudsz) mivel a tüdödben mindig marad levegö.
2016. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hááát nem tudom, épp ez a vita tárgya, sokan azt mondják, ez nem akarat és ellazulás kérdése, hanem egyszerű fizika, és pl erre egy vékony ember nem lenne képes.Én 170 magas és 73 kg, de szerintem az akarattal függ össze....de nem tudom...
2016. dec. 12. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Én addig tudtam lebegni, tudatosan is, amíg kövérebb voltam. Most már nem :)

Jó dolog, felfekszel a vízre, nézed a felhőket és elvagy.


Nem gondolok semmi különöset, ki tud lebegni, ki nem, nyilván fontos szempont az ember sűrűsége s testhelyzete.

Az úszást nálam nem segítette, ahhoz nekem a tenger kellett.

2016. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért, de meg vagyok győződve, hogy ezt akarat szabályozza. Úgy örülnék, ha a vékony-szálkás emberek közül is írna valaki, hogy tud lebegni, mert akkor megdőlne az a tézis, hogy ez a súllyal függ össze.
2016. dec. 12. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:

189 vagyok és 103 kiló.

Könnyedén.

A víz nehezebb fajsújú mint az emberi test,az hogy levegő a tüdőbe,az még csak rátesz,hogy lebeg az emberi test a vizen.

2016. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nahat en sovany vagyok, valamennyire szalkas is :) 180cm, 72 Kg es siman lebegek a vizen. Azt kell kepzelni, hogy egy agyra fekszel es bizni kell benne hogy megtart. Es lass csodat: megtart! :)

Amugy meg tenyleg fizika kerdese, csak ha bepanikolsz akkor begorcsolsz es nem engeded el magad mintha egy agyon fekudnel, na akkor elsullyedhetsz..

2016. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Juhhé...én tudtam, ugyanazt érzem, amit a vékony-szálkás kommentelő írt, ha teljesen ellazulok, simán bármit tehetek, fennmaradok...legutóbb már egy fekvő jógapózban lebegtem, és ez annyira jó:))))
2016. dec. 21. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!