Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder botos horgászat alkalmá...

Feeder botos horgászat alkalmával, elektromos kapásjeljőt szoktak használni?

Figyelt kérdés

Évek óta feeder bottal horgászom.Mivel elég nagy odafigyelést igényel,arra gondoltam,hogy elektromos bottartót kezdenék el használni.Csak feeder botjaim vannak.

Lenne az elektromos kapásjelzőnek hátránya a feeder boton? Ebben az esetben egyenesen dobnám be a szereléket.Nem tudom,hogy mennyire lenne probléma az,hogy a spiccek lágyak és a damíl vékony.



2017. márc. 14. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés hogy működik-e, akkor a válasz az hogy igen. Ha az a kérdés, hogy érdemes-e, akkor egyértelműen az a válaszom, hogy nem igazán. A feeder horgászat egyik lényege éppen az, hogy a kapást szinte az úszós módszerek finomságával észleljük fenekezés közben (ezt most azért nyilván lebutítottam, de kb így van). Persze, ha bóklászol, bóbiskolsz, beszélgetsz horgászat közben akkor jó az elektromos kapásjelző, de én személy szerint pont feederezésnél szigorúan ott ülök a botok mellett és azonnal bevágok kapás esetén.
2017. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Esetleg a spicc végére helyezhető csörgő kapásjelző jó ötlet lehet? Elég érzékenyen csörögne vajon? Ott ülök a bot mellett,de ahogy mondod egy kis bóbiskolás mellett jó lenne,ha jelezne valami.
2017. márc. 14. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron füllel akarod figyelni a kapást, akkor használj nyeletőfékes orsót, bár az ejtős kapásoknál az is csendben marad, de a csörgő is.

Az ejtős kapásokat az elektromos kapásjelző a kúszómajom segítségével érzékeli, ami ellensúlyként húzza a belazuló zsinórt.

A különböző kütyük használata a feederezés lényegét nullázzák le, főleg az elektromos kapásjelző swingerrel olyan mértékben butítja el az érzékenységet, hogy annak már jelentősége sincs, nyugodtan lehet használni bojlis botot.

2017. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van amikor az ember nem egyedul megy horgaszni, jon a csalad is, gyerekek stb. Ekkor nem lehet egesz nap a spiccet figyelni. Szoval van letjogosultsaga a kulonbozo kapasjelzoknek feeder modszer eseten is. De valoban, allando hasznalataval pont a lenyege veszik el.
2017. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!