Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgászbotot vegyen...

Milyen horgászbotot vegyen egy kezdő magának fenekezésre? Feeder vagy match.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék venni magamnak egy új botot. Van 2 darab 15 éves botom. Mind a ketto kihuzhatos, sok részes, és eléggé vastagok. Az egyik elég merev bot, 40 centisre osszecsukhato. A másik viszont konnyített bot, aminek a vége elég gyengén hajlik, és pirosra is van festve. Ez osszecsukva kb 1,2m. Ahogy elnézem a mai horgászokat, már mindnek olyan vékony botjuk van. Ezért gondoltam, hogy már kéne ujítanom.


Igazábol egy olyan botot szeretnék, amit elsosorban fenekezésre (foleg ponty, de ha kell néha akár harcsára is jo)de ha ugy van, akár úszós horgászatra is jo. (szintén ponty). Nagyon amator horgász vagyok, aki egy évben kb 3x megy ki fizetos tora horgászni. Szerintetek milyen botot vegyek? Jo otlet a feeder bot erre a célra, vagy vegyek inkább match botot?


A dolog hátulutoje, hogy kicsit tartok tole, hogy nem igazán az én mufajom lenne a feeder bottal valo fenekezés tóparton oldalra tartott bottal. Az nagy baj lenne ha akár feederrel továbbra is kapásjelzovel fenekeznék?


Tudom hogy kéne olvasnom, olvastam is, de minden cikk csak specializált horgászatra vonatkozik, és nem igazán találni cikket, ami egy darab univerzális bot vásárlásában segítene. Ha esetleg valami nagy zagyvaságokat írtam volna, mondjátok meg nyugodtan, hogy ezt így nem lehet. Elore is koszi a választ.


2017. aug. 15. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Feeder.

A match bot úszós.

A feeder pedig finom fenekező.

Azt előre"szögezzük" le ,azzal nem fogsz 0.30-0.40-es zsinórral horgászni.

Azzal 0.20-0.22-es zsinór max.

Fonott 0.10-0.14 előke

Max 8-as horog kb.

Kapásjelző lehet hozzá,de felesleges...

2017. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem évi 3 alkalomra jók azok az öreg (15 év már öreg?)teleszkópos botok is. Inkább a szerelékeken újíts. Ha mégis új botban gondolkozol, akkor inkább egy 3.90-es feeder. Azzal könnyebben tudsz úszózni mint a match-el fenekezni. Az oldalra tett bot helyett lehet fölfelé is támasztani, jól jelzi a kapást úgy is.

A kapásjelző használatát meg nem tiltja semmi és legalább hallod a kapást amikor elszaladsz sörért :)

Egy olcsóbb kategóriás kompozit anyagú botot javaslok, valamilyen nyeletőfékes orsóval.


Pl. ilyet:

[link]


Ilyen orsóval:

[link]

2017. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jók azok a botok még. Ha többször kiakarsz menni, nemcsak fizetős helyre, akkor érdemes lehet viszont feederre beruházni.
2017. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben feedert vennék, viszont sosem úszóznék velük, illetve főleg kapásjelzőt nem raknék rájuk. Ezek a botok nem erre valók. Attól ne tarts, hogy oldalra kell állítani, én is (és sokan mások) úgy használom, hogy a bot a folyó felé néz, megemelt spiccel. Ez is ugyan olyan jó. Ha mindenáron univerzális botot szeretnél akkor nézz körbe a barbel típusú botok között. Ezekhez általában két spicctagot adnak az egyik az inkább a klasszikus fenekezőkhöz, hasonlít, a másik inkább match jellegű tehát inkább úszózáshoz ideális. pl. Daiwa Theory Barbel . Egy ilyen bottal mindenképp nagyobb élmény lenne az úszózás és a feederezés is.
2017. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!