Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A halnak mennyiben árt a...

A halnak mennyiben árt a fárasztás? Miért ennyire harciasak a relatíve kisebb halak?

Figyelt kérdés

Tegnap fogtam egy nagyobbacska pontyot, bambulásomból a nyeletőfék sírása keltett fel. Már sötétedett.

A hal úgy ment mint a rakéta, először kiengedtem a féket és csak tartottam, mert tört teljes gázzal a nyílt vízbe.

Először azt hittem amur. Aztán egy 15-20 perc után sikerült közelebb hozni, de megint engedni kellett, mert kirobbant a nyílt felé. Emellett folyton tört jobbra és balra is, amit nehezen, de le tudtam kontrollálni.

Ezután ismét közelebb hoztam.

A part mellett egy kicsit izmoztam vele, mert gőzerővel tört a nádtorzsák felé jobbra-balra.

Keményen forgott egy helyben is.

Végül rendesen kifáradt, a szákba úgy tereltem, hogy sikerült megpipáltatni és szépen siklott a merítőbe.

Erős hal volt. Nem kövér, de vaskos és izmos. 6 kiló 40 dekás ponty volt. Utána gyorsan visszaengedtem.

Az az érdekes, hogy fogtam már pár kilóval nagyobbat és gyorsabban kifáradt, míg ennek 30 perc kellett.

Erőltetni nem mertem. Árthat-e neki a nagy csata?



2017. aug. 24. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez ilyen.

Halfüggő is nagyon.

Van,hogy a hatos tiszai nyurga ponty jobban húzza mint a 14-es tavi kényelmes ponty...

De átlag elmondható,hogy méretnövekedéssel erősebb a hal,igaz nagyobb méretben már kevésbé energikus,mert ott már lassabb mozdulatokkal is nagyobb erőt fejt ki.

Ez ilyen

2017. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
C&R áldása. A nagy tehenek megtanulják, hogy hamarabb szabadulnak ha nem ellenkeznek, a kis hülyék meg mennek mint a birka. A dévér például alapból kifekszik szinte azonnal, míg a centire ugyanakkora 2-3 éves ponty úgy küzd mint egy veszett kutya, persze ez is kidől, csak kb 3x annyi idő alatt.
2017. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy természetes körülmények között, természetes táplálékon felnövekvő szikár csupaizom nyurgaponty nyilván sokkal erősebb, mint egy halgazdasági, tápokon felfújt tükrös.
2017. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mint a tiszai nyurga ,vs bojlis tavon 5x gyorsabban felhizlalt.

Ment a ponty ott is,de a vad vizi mégis csak jobban :)

Ott azért természetes ellenségei is vannak,illetve ott halként él.

A bojlis akváriumokban kb van ponty és amúr ,néha tok és átlag ennyi,meg azért néhol keszeg,de telepített halakról van szó.

Ott a jó helyeket megtanyázza,úgy is teleszórják szénhidrát meg fehérje bomba bojlikkal ,pelletekkel és több tíz kilónyi magvakkal vannak etetve,csak odajár felporszívózza,és másnap visszatér.

Lényegében egy 8-10 éves ponty átlag 7-11kg.

Míg ezek 5 éves koruk előtt már a 10-15 kilót rég elérték...

Lényegében olyan,mint a csirke vagy a disznó.

Ipari szinten,hizlalva 5x gyorsabb ,mint természetesen.

2017. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. És vadvízi hal volt igen. Köszi a válaszokat.
2017. aug. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!