Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kinéztem magamnak egy bojlis...

Kinéztem magamnak egy bojlis bot és orsó párost. vélemény? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mennyire jó választások ezek?

Per pill ifi vagyok és egy 60as silstar tierra feeder és egy 390es kamasaki alpha feederem van, jövőre már kiválthatom a felnőtt engedélyt és kinéztem egy más kategóriát.

Mennyire passzol az alábbi bot/orsó páros?


Carp Hunter Long Cast Bojli 3R 3,90M 3.5Lbs horgászbot


CARP EXPERT PRO DISTANCE 8000 orsó


Távdobásra használnám, azért a 80as orsó.

Kezdő bojlizáshoz jók lesznek?



2017. aug. 29. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Hát az tuti,hogy bojlizni én nyeletőfékes orsót vennék, főleg ha mellette feederezni akarsz.Így nem kell aggódnod,hogy esetleg a hal beviszi a botot.Az elsőféket is kilehet lazítani vagy ki lehet kötni a botot, de szerintem a legjobb megoldás a nyeletőfék.Így az előre beállított fékkel tudod fárasztani a halat, nem kell állítgatnod.Ráadásul ha esetleg éjjel horgászol és közben akarsz aludni is ,akkor csak bekapcsolod a nyeletőféket és ráérsz odaérni a bothoz.


[link]


Orsónak ezt ajánlanám, minőségi orsók ezek.65-ösnek van írva, de ismerősömnek ilyen van és nagyon nagy orsó, tökéletes 100 méter feletti dobásokhoz is.


Botnak mindenképp 390-est vegyél, de én nem ajánlom az ilyen 6-7 ezres botokat,nekem is volt hasonló árkategóriájú, de konkrétan csak porosodik a garázsba annyira rossz...Dobni se lehet velük normálisan.Botból is mindenképp 10-12 ezer feletti árkategóriából válassz.Nevis,Manta,PROLOGIC,Daiwa ezek mind jó márkák.Shimano-t ne vegyél, vannak jó botjaik de azok nagyon drágák, az olcsók egyáltalán nem jók csak a márkát fizeted meg.


Ha nincs pénzed ezekre, akkor még a helyedben tavaszig gyűjtenék.Hidd el nem bánod meg!5-10 ezret még gyűjtesz és kapsz egy normális kombót, amit nem kell minden félévben szervízbe vinned, mert elszállt/letapadt a fék + leesett a spicc stb...

2017. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg még ezeket az orsókat tudom ajánlani, amik még megfizethetőek.Ezek brutál strapabírók!65 és 80-as méretben nagyon jó lehet bojlis botra.Talán inkább a 80ast venném!


[link]

2017. aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszt :)

A mostani orsom a feederen nyeleto fekes, igaz hogy hasznalom is rajta ( a hal is :D) de sokkal jobban "kattog" a fek, ha az elso feket hasznalom, foleg a fem dobnal.

Elsonek azert ezt az olcso kombot gondoltam mert valamin kell gyakorolni, es ezeket nem nagyon sajnalnam ha bajuk esne, ellenben a dragabbik tarsait.

Kb fel eve van meg a feeder szettem, es vele az engedelyem is, szoval meg rengeteget kell gyakorolnom a bedobast es tarsait. Ismerosomnek egy dupla pontyozo szett van a Racvarosi horgaszvolt oldalarol, es elegge bejott az a bojlis bot, de a mellette levo 50es orsoval lerohad a kezem mire visszatekerem a probadobasokat :) es az is egy olcso paros.

2017. aug. 29. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Ui: amikor horgaszni voltam, a halor azt mondta hogy a nyeleto csak egy + hibaforras ami elromolhat, illetve noveli az orso tomeget. Ezek miatt szeretnek nyeleto nelkulit, meg az elobb emlitett hang miatt :)
2017. aug. 29. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért bojli?

Miért nem váltasz minőségi feeder-re?


Amit írtál az ~22e ft.

Ennyiből vehetnél egy rendes method feeder botot,és egy orsót.A régit eltudod adni akár.

De az olcsó bojlis felszerelés is annyiba kerül,mint egy rendes feeder.

Esélyed pedig t9bb lesz halat fogni ...

2017. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Picit gyüjtögess tavaszig és 20-22 ezerért már Daiwa vagy Fox botok vannak amik eléggé nagy márkák és remek strapabiró botok.Nekem orsóim Cormoranok vannak amit csak ajánlani tudok.
2017. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem is jobban járnál még egy feeder bottal.Hidd el ezerszer élvezetesebb azzal kivenni egy méretesebb pontyot,mint bojlis bottal kitekerni.Ha a terep megengedi, nem akadós, nem kell 80-90 méternél messzebb horgászni ,illetve nem 20-25 kilós pontyokban gondolkozol (amihez jó pár év tapasztalat is kell,hogy fogj).Nem akadós területen feederrel is simán kiveszel 10-15-ös halat.Kezdőnek teljesen megfelel az, majd később ráérsz bojlizni de kezdőként megutálnád a horgászatot,ha egyből azzal kezdenél.Saját tapasztalatból kiindulva én mindig azt szerettem (még most is) ,ha legalább 20-30 percenként van valami kapás.Egyedül arra figyelj,hogy ne tekeredjen rá a rezgőspiccre a zsinór.(saját tapasztalat :DD) Mindig ellenőrizd le dobás előtt.Ehhez a 390-es feederhez vennék egy 360-as, 330-as hosszúságút és évekig el leszel velük.
2017. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
1. válaszoló voltam :D
2017. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na meg bojlizás sem éppen olcsó,egy napra egy etetés is laza 4-5e ft alsóhangon...

Aztán akkor még csak etetőbojli és házi (olcsóbb) magokból éltünk,2 botra.

Egy 3 napos túrán laza 10-15e az etetés...

Míg method feederen kb fél kg etető kb egy jó 5 órás horgászatra elég (20g/kosár)...,és egy jó method mix 1e forintba is kapható (igen,van 300-ért is etető,alap etető) pl : Dovit magic method mix 900g 1050 ft,kész mix csak vizezni kell,2 botra egy jó 5 órás peca,vagy 1 botra 2 alkalom.

Azért érezzük a különbséget,hogy ~500 ft /peca vs 3-5e ft/peca,és ez még csak a jéghegy csúcsa.

2017. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!