Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A spiccbot végére hogyan,...

A spiccbot végére hogyan, milyen csomóval kell rákötni a damilt?

Figyelt kérdés
Gyereknek van egy ilyen spiccbotja. Nem vagyok egy nagy pecás, de meg akarom csinálni neki. Egy ilyen kis dróthurok van a végén. Ha rákötöm a damilt végére akkor nem tudom összecsukni.

2017. okt. 24. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom ilyenről van szó :

[link]

Ezeket én azért nem szerettem,mert tipikusan bíbelődös cuccok.

Persze ez is 30 másodperces mutatvány.

Ha kap egy másik következő spiccbotot ,akkor gyorskapcsosat kapjon,vagy aminek a végén nincs semmi (gumizni való) bár a mostanit is bőven lehet gumizni.

Kb 1-1,5e ft egy begumizás,és akkor 3 mp lesz a "damil" ráhelyezése.


De mostani helyzetben : ugye ha a végére kötöd,akkor le kellene vágni vagy damillal összecsukni...

Vannak horgász kapcsok,amiket a végére lehet akasztani,és horgászat közben kb 3 mp cserélni,ha elszakad vagy akármi.

Hátrányuk : sajna zörögnek meg mindent.

ilyen pergetőkapoccsal a legegyszerűbb : [link]

Össze kell nyomni ,aztán mehet a bot végén a "fém" szembe ,majd a hurok is bele és kész is.

Csak szegényke alapjáraton zörög meg minden.

2017. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaja, ilyen kis karika van a végén. Iskolai versenyen nyerte.
2017. okt. 24. 11:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha levágom azt a kis gyűrűt és pillanatragsztóval ragasztok rá ilyet az jó lehet?

[link]

2017. okt. 24. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet ragasztani,de inkább gumizni szokták,bár egy jobb (nem gagyi) ragasztó keszegezni még bőven elég lehet.

Barkácsban pöppet jártas emberre bíznám.

Többféle méret van a gyorskapcsokból.

[link]

Pontos méretet kell venni,mert ha kicsi akkor ugye nem megy rá,ha nem akkor csak a ragasztó fog tartani,az meg nem tartós.

Legyen szoros,ha ráhúzzuk éppen hogy rá menjen.Majd ragasztó. :)

A drótot kombináltfogóval elcsípni a leggyorsabb.

A spicc végét ahova a gyorskapcsot tesszük érdemes 1 nagyon picit megérdesíteni csiszolópapírral,így jobban fog a ragasztó.



Ha iskolás akkor már gondolom minimum 7-8 éves.

Következő spiccbotnak egy 4-5 métereset tudok ajánlani,azzal letud menni mélyebbre,az gumizható könnyen,és egy 1,5-2 kilós dévér vagy kárász is könnyedén megfogható,de egy 4 kilós beugró ponty is kiimádkozható...

Vagy orsós bot :)

2017. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy sima kicsi forgókapcsot és arra kösd a damilt. A kapcsot már könnyen lehet fel-le rakosgatni. Célnak tökéletesen megfelel, évek óta így használom.


A gyerek meg nagyobb pecás lesz hamarosan és nem fog ilyesmi miatt fájni a fejed, mert a cájgjai közelébe se fog engedni. :)

2017. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Rapala csomóval szoktam.

Csinálsz egy hurkot a damil végétől 5-6 cm-re. Átdugod a kis véget a fém karikán, majd át a hurkon. A damil karikára ráfogsz, megteketed a véget a fő damil körül 4x-5x, majd átdugod a damil karikán szemből. Meghúzod.

Ezzel lesz egy csomó kis füllel, rohadt erős, de a forgóval ellentétben nem húzza le a spiccet és nem zörög idegesítően.

25N :D

2017. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A forgókapocsról le kell vágni a forgót, bőven elég csak maga a kapocs, vagy ha eleve csak kapcsot veszel? Ezt ugyanis könnyen fel-le lehet rakosgatni, peca elején és végén, vagy menet közben is lehet cserélni a komplett szereléket. De ha odakötözöd, az már macerásabb ügy. A begumizott botot is úgy csinálom, hogy a gumi végére egy forgót kötök, és ebbe akasztok egy kapcsot. Nem használok stonfot, az első gumiszakítás után azonnal rájöttem, hogy nem túl gazdaságos. :)


Ha zavar a zörgés, egy kis szilikoncsövet rá lehet húzni.

2017. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!