Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Érdemes begumiznom a spicc botot?

Érdemes begumiznom a spicc botot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő pecás vagyok eddig egy orsós balzer bottal horgásztam kisebb halakra. Spicc bottal csak egyszer volt alkalmam pecázni de nagyon tetszett ezért ugy gondoltam veszek egyet én is (még nem vettem meg) a spicc bot tipusa NEVIS Promaxx 4 méteres. Keszegezni és talán sügerezni kellene csak a bot. Hallotam hogy ha nagyobb halat szeretnék fogni akkor be kellene gumizni de én ezekhez nagyon nem értek :S csak bele gondoltam mi van ha rá akad egy 1 kilós ponty és higy el birná-e meg ugye szeretnék dévérkeszeget is fogni de ugy tudom az egy kicsit nagyobbra nő mint a többi. Na szóval csak annyi lenne hogy szerintetek begumizzam a botot? Üdv :D 14/F

2015. jún. 7. 16:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést az írási hibákért, és a linket is elfeljtettem :) [link]
2015. jún. 7. 16:57
 2/12 anonim ***** válasza:

A spiccbot begumizása eléggé megosztja a horgászokat, vannak, akik kategorikusan tiltakoznak ellene, de vannak, akik szeretik alkalmazni.

4-5 méteres botoknál lehet értelme a gumizásnak, ha azt indokolja a halak mérete, 6 méter fölötti botoknál a gumizás bohózattá teheti a pecát.


Két tagot szoktak begumizni, nem ördöngösség, de mivel nincs tapasztalatod, nem biztos, hogy neked kellene csinálni.

Vissza kell vágni a spiccből, befűzni a megfelelő méretű (Hossz, vastagság)gumit, megütköztetni, megkötni... ehhez vannak kiegészítők, vagy ötletesen barkácsolni kell.

Az előfeszített gumi csak a darabosabb halaknál kezd nyúlni, kisebb halaknál lehet "seprűnyél effektus" a visszavágott spicc miatt (amit csak annyira kell visszavágni, hogy a gumi beleférjen, de ne lötyögjön)


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerinted ha bevinném egy horgász üzletbe be gumiznák nekem?
2015. jún. 7. 17:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem,ez olyan munka amit nem vállalnak legtöbb helyen.

Kilós pontyra kell már gumizni,csak kérdés : mennyi az esélye,hogy kilós lesz csak a ponty és nem 4-5 kilós? 1 kilós ponty ritka,20-30 pontyból 1-2 ha olyan ,3kiló vagy fölötti meg már töri,inkább matchbotozz

2015. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen de irtam hogy nagy halazni nem akarok. Én a laza pecában több örömömet lelem :D
2015. jún. 7. 18:45
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez milyen bot lenne? :D (5m) [link]
2015. jún. 7. 19:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem döntöttem :) [link] ezen a hal.hu oldalon ha rendelek milyen futár hozza ki a csomagot? mert az sehol sem találtam.
2015. jún. 7. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz a Viking bot, nekem is ilyen van évek óta. A kiszállításról pedig köteles tájékoztatást adni az oldal, fel lesznek tüntetve a lehetőségek. De ez a bot gyakori, szinte akárhol megvehető. Én a Sparban vettem például.
2015. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rendeltem már többször a hal-hu-ról, nem volt gond velük, de az utóbbi két évben nem rendeltem netről, így nem tudom az aktuális híreket...

Csomagküldő szolgálattal küldték a csomagot, nem postán..

Minden esetben felhívtak adategyeztetési céllal, akkor azt is megmondták, mikorra várható a csomag érkezése.

A kézbesítés napján sms jött a futárszolgálattól, benne a futár elérhetősége, ha nagyon muszáj fel tudja hívni, hogy kb mikorra ér oda (nem percre, de meg tudja mondani, hogy pl. délelőtt 10-11 között, vagy csak délután ér majd oda.

2015. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Ment a zöld kéz :D
2015. jún. 7. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!