Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 25 évesen, elkezdtem az...

25 évesen, elkezdtem az úszást. Ha van hozzá érzékem és kitartásom hová lehet eljutni? Heti 4 edzésem van 1 órában

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úszhatsz a boldogságban :D
2017. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

25 evesen már kicsit késő elkezdeni...

A 4 edzést kevésnek találom ahhoz hogy ha aktív erős versenyző szeretnél lenni.

Azt javaslom ne hagyd abba, lehet marha tehetseges vagy benne.

2017. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úszásban, pont a korodban, 25 évesen indulnak a senior korcsoportok, 5 évenként. Ha eljutsz arra a szintre, szenior versenyen indulhatsz. De úgy 40 éves korig majdnem olyan időket úsznak a szeniorok is, mint az aktív versenyzők.

Tehetségeden és a kitartásodon múlik. De az úszás nagyon jó.

2017. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha versenyzésre gondolsz, akkor az a heti 4 óra szerintem nem igazán elég. Bocs a vacak szóviccért, de szerintem ilyesformán csak a medence egyik végétől a másikig jutsz el. :) Ahogy fentebb írták, úszásban ez már a senior kategória (nem bántásképp, hisz én jóval idősebb vagyok, csak tényszerűen), ott indulhatsz még versenyszerűen, de akkor szerintem több edzésre lesz szükség. És szerintem az úszók sem csak úszással szoktak edzeni, hanem pl. futással, kondizással (stb.) is, az erőnlétet, állóképességet és az izmokat is fejleszteni kell.

De muszáj versenyszerűen úsznod és eljutnod bármeddig? Nagyon klassz dolog a sport csak a mozgás öröméért is, segít a testi és a mentális egészséged megőrzésében, miért kell rögtön versenyezni? :) (Ez a bajom a 9 éves fiam sportolásával is. A kézilabdacsapattal vagy 2 hetente hétvégén versenyekre akarták hurcolni, a kenus csapattal tavasztól őszig akarják versenyekre hurcolni. Miért kell okvetlenül versenyeznie??? :( Na mindegy, nem a témába vág... :))

2017. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Egyik volt osztálytársam a korcsoportjában Magyarországon az egyik legjobb kajakosnak számított, sőt még esélyes is volt az olimpiára.


Ő azt hiszem heti 5-6 napot edzett és minden edzős napon 2-3x. Iskola előtt egyszer és iskola után.


Rég beszéltem vele ezért lehet pár dolgot rosszul mondok, de reggelete úszni járt, majd délutánonként vagy kajakozni vagy edzőterembe. És hetente párszor eljárt futni is, szóval volt olyan, hogy 3x edzett egy nap.


Meg persze minden évben többször elment külön féle edzőtáborokba amik több hetekig tartottak.


Magyarul alig volt iskolában és amikor bejárt, akkor is bármikor elhagyhatta az épületet. Az igazgató adott neki valamilyen felhatalmazást.


Nem tudom, hogy ilyen intenzíven csinálta-e mindig, de kisgyermek kora óta kajakozik.


Ő profin versenyzik....


25 évesen heti 4 edzéssel, amik csak 1 óra hosszúak semmit sem fogsz elérni. Nem leszel még amatőr úszó sem.


Csak egy hobbi szintű úszó. Lehet fogysz majd egy kicsit és egy picit izmosabb leszel, de nagyon mást nem tudok elképzelni.

2017. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ha az alakodon akarsz változtatni inkább járj az edzőterembe. Ott a heti 4 alkahom sokkal jobban látható eredményeket hoz.


Ha csak szimplán szereted az úszást, akkor maradj annál, csak ne várj nagy eredményeket...

2017. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!