Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nagyon szeretem a búvárkodást,...

Nagyon szeretem a búvárkodást, és az egész életemet ennek akarom szentelni, de milyen munkát és/vagy vállalkozást lehet ezzel elkezdeni/ elindítani?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 19:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"CMAS és a PADI világszerte ismert"

Mégis ha választhatnál melyik lenne az és miért?


Utolsó: Szeretek nagyon úszni és érdekel a vízi világ. Cápák közt akarok úszni. És eltudom képzelni h ezzel komolyabban foglalkozzak (benne dolgozzak).

2017. dec. 14. 19:50
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Kevés szakmát tudok elképzelni, ahol búvárkodni kell. Talán hajókat szerelni szokták így búvárkodva. Vagy ismeretterjesztő filmeket készítő cégeknek lehet szükségük búvárokra. Vagy ha te magad vagy kutató, tudós, és az óceán élővilágát kutatod. Nem tudom, még miket végeznek a búvárok tavakban, tengerben. Meg hát olyan is van, hogy valaki eltűnt a vízben és meg kell keresni. Neten nem találtál erről többet?

Magyarországon ugye nincs tudtommal olyan lehetőség, hogy delfinekkel ússzon valaki. Alapíthatsz ilyen céget, vállalkozást, ahol van egy nagy medence, ahol különleges állatokat tartasz, melyeket megtekinthetik az érdeklődők fizetés fejében, és ha azt rendben tartod, ahhoz is merülni kell. Vagy még állatkertekben és hasonló helyeken mutogatnak halakat látványosan, talán oda is kell búvár.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2017. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Így a kommenteket, illetve a saját hozzászólásaidat olvasva kicsit szkeptikus vagyok, mert úgy hogy még ki se próbáltad, minősítésed sincs, tapasztalat aztán meg végképp semmi, így nem merném ezt előre ilyen biztosan kijelenteni, pláne, hogy valaki még erre építse fel a saját vállalkozását.

Viszont amióta külföldön élek (Németo.) így simán ki merném jelenteni, hogy a megfelelő végzettség, a vizsgák, a kötelezően beszerzendő papírok meglétével és megfelelő nyelvtudással illetve talán még egy kis ismeretségi körrel ez nem egy kudarcra ítélt ötlet. Olyan helyeken mint pl. Hamburg el tudnám képzelni, bár először én inkább csak alkalmazottként kezdenék, hogy fel tudjam mérni az igényeket, illetve az árakat, tapasztalatot gyűjtsek és ezek fényében már kombinálhat, oszthat-szorozhat az ember, hogy érdemes-e belevágni egy saját vállalkozásba.


Én mindenesetre nagyon meggondolnám és lépésről lépésre ellenőrizném a dolgot még mielőtt bármibe is belevágnék. Nekem pl. már egy TV-torony liftezés is fájdalmat okoz; az alsó szinttől csupán 149,95m métert tettünk meg lifttel felfelé de nagyon rossz volt, a kezelő először meg akarta állítani a liftet, mert elméletileg az alacsony nyomás automatikus kiegyenlítődik a fülben... hát nálam ez nem működik! Lefelé meg néztek rám, hogy miért fogom be az orromat és fújkálok be a fejembe. Az is írtad, hogy szeretsz úszni, de voltál már tartósan vízben? Illetve merültél mondjuk 3-4 méternél mélyebbre? Én azért legalább ezeket az alapokat tisztáznám és nyugtával dicsérném a napot.


Szóval én csak külföldön látom ennek a jövőjét illetve lehetőségét.


Egyébként sok sikert!

2018. jan. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!