Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy ilyen bolognai botra...

Egy ilyen bolognai botra milyen orsót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

[link]

Egy ilyen botot szeretnék vásárolni, csak tavon úszózásra, de nem tudom milyen orsót lenne érdemes venni rá. Azt tudom hogy a bolognai botokra a könnyebb, kisebb orsókat ajánlják. A nyeletőfék gondolom itt elhanyagolható például. Milyen orsót tudnátok ajánlani erre a botra, hasonló áron mint a bot? (2-3 ezer)

Illetve ebből a botból a 3 részes 3 méteres vagy a 4 részes 4 méteres lenne a jobb választás?



2018. máj. 15. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon belépő szintű bot, nem lesz túl kényelmes vele az úszózás!

Ha az ár a lényeg, egy ilyen orsó jó lehet rá:


[link]

2018. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából egy ismerősömnek volt már ilyenje, ezt amikor én is kipróbáltam, nekem kellően kényelmes volt.
2018. máj. 16. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

A kipróbáláskor még jónak tűnhet, aztán majd ha végignyomsz vele egy félnapos pörgős pecát és másnap az izomláztól meg sem bírod mozdítani a karod, akkor jössz rá, hogy nem az igazi. Persze nem akarlak lebeszélni róla, nekem is volt régen hasonló botom (Shimano TC), de ilyen hosszban akár egy picker, vagy feeder is megfelelhet úszózni és azt bármikor átszerelheted a saját műfajára. Egy bolónak inkább a hosszúságában vannak az előnyei (6-7-8 méteres botok) és ezek is leginkább a folyóvizeken használhatók ki (spicc alatti úszózás). Tavi úszózáshoz a legjobb választás egy match bot, de ez már azért más árkategóriába esik.

Ha mégis ez mellett döntesz, inkább a 4 méterest javaslom és vegyél mellé egy beakasztós bottartót, hogy kényelmesen le tudd tenni magad mellé.

2018. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél rá egy "3000"-es (30-as damil/100méter) de mindenképpen nyeletőfékes orsót, és egy beakasztós 1 lábas bottartót. Bedobás után le tudod tenni, kiakasztod a féket és nem fogsz félni, hogy elviszi a cájgodat. Ezzel minden halat ki tudsz fárasztani, ügyesen.
2018. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk én bolognai-t bányatavon használok 6 méterest, 4 méteres törésen, dévérezni.

18-as főzsinór ,és sima 30-as elsőfékes orsó.

Sima ilyen eurostar bottartóval : [link]


Felesleges a nyeletőfékes és 30-as zsinór.

2018. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!