Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszni tudók segítség! ?

Úszni tudók segítség! ?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy csúszda felügyelői állásra a nyárra,ami annyit jelent ha valaki fuldoklik ki kell menteni a kis vízből .Tudok úszni de nem tudom ,hogy elvállaljam e ,amiatt mert tegnap voltam az úszodába és mire leúszok egy hosszt elfogy a levegőm. Lehet ,hogy a technikámmal van baj ,meg ,hogy bepánikolok a végére . Illetve azt is észrevettem ,hogy nem tudok egy helyben úszni túl sokáig. Nem ez a legfőbb baj ,hanem az ,h lesz egy tanfolyam szerű ami alatt lesz vízből mentés órám és nem tudom eldönteni ,hogy alkalmas vagyok erre az egészre e . Mert a munkát tekintve az nem vészes mert nem fuldoklik mindenki mindennap.

Elnézést,ha túl zagyva voltam .


2018. máj. 18. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szóval itt ember életekről beszélünk. Ezt vágod? Bár kicsi az edély, de ha még is kellene a segítség, mit fogsz csinálni? Segítségért kiabálsz? Gondold át még1x.
2018. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nem vállalnám el a helyedben.

de ha tanfolyamot indítanak, szerintem ott elküldenek ha alkalmatlan vagy. ilyen posztra nem vesznek fel minden jöttmentet, emberéletekről beszélünk... tehát valahogyan kell hogy szűrjenek. remélhetőleg így is lesz, mert különben elég felelőtlen munkáltatóról beszélünk.

2018. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mert alapból fel sem vesznek, ha nem vagy vízbiztos.
2018. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

más belerokkan annyit dolgozik, te meg még azért is pénzt kapsz, hogy végignézd, hogy más belefullad a vízbe

grat

2018. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

120-130 cm-es vízmélységig nyugodtan elvállalhatod. Voltam pár nyarat a balatonnál elsősegélyesként, így leírnám röviden a tapasztalataimat, hogy mire kell figyelned:

A legfontosabb, hogy hagyj elég időt két ember közt, amíg engedélyezed a következő csúszást. Inkább legyen több, mint kevesebb. Különösen akkor ügyelj erre, ha a két személy között nagy a méretbeli különbség. Kisgyerek után csak akkor engedj felnőttet, ha az már majdnem leért a csúszda aljához. Ahol én voltam szolgálatban, ott pénzért lehetett csúszni, a csúszdás nő pedig elég kapzsinak bizonyult: folyamatosan jöttek az ellátandó esetek, kisebb nagyobb horzsolások, sérülések miatt. A nő többszöri felszólítás után sem tartotta be a szabályokat, aminek az lett akövetkezménye, hogy egy 7 éves kislányt rohammentővel kellett elszállítani. A nő ugyanis túl korán engedte az alig 25 kg-s gyerek után a 90 kg-s férfit, aki ráadásul háton csúszott, így nagy erővel ütközött a kislány fejéhez. A gyerek elvesztette az eszméletét, mire a vízbe esett. Szerencsére a közelben tartózkodók hamar kihúzták.


Ha odafigyelsz a csúszdahasználat szabályainak betartására, nem lesz gond. A strandon kell lennie szakképzett egészségügyiseknek, akik bármilyen gond esetén a segítségedre lesznek.

2018. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a használható tanácsokat és a Balatoni leírást ,mint írtam kis víznél kell figyelnem ahol mindenképp leér a lábam. De mivel több csúszda van,ezért több figyelő is.
2018. máj. 18. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!