Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Üdv! 5 éves szenvedélyes...

Amazon78 kérdése:

Üdv! 5 éves szenvedélyes horgàsz fiam segìtséget vàr tapasztalt horgàsztàrsaktól! Milyen halakat lehet stégröl pedzössel fogni tavon?

Figyelt kérdés
Nöböl vagyok. Eddig max a boltban horgàsztam ki a hekket. De kicsi fiam hihetetlen rajongàssal van a horgàszatért és ugy fest hogy csúnyàn megfertözött engem is. Engedélye van,horgàszversenyen is nyert màr. Pedzössel horgàszik leginkàbb tavon,stégrõl. Minden tanàcs érdekel ezzel kapcsolatban. Plusz egy kérdés:Lehet pedzössel stégröl értelmesebb halat is fogni? Pl 1-2 kg pontyot? Vagy elégedjünk meg a törpeharcsàval,küszökkel,kàràszokkal? Kifogja,leszedi a horogròl,megsimogatja és visszadobja öket...

#Pedzös
2018. jún. 27. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedzős, de rég hallottam így hívni az úszós felszerelést:)

Természetesen meglehet fogni akár spiccbottal is a pontyot csak egy kicsit erősíteni kell a felszerelésen és esetleg más csalival kell próbálkozni. Kicsit vastagabb zsinór, kicsit nagyobb horog, esetleg begumizott spiccbot vagy orsós bot használata. Szemes etetőanyag (kukorica, búza, pelletek) és a horogra is valamilyen szemes kerüljön, hogy elkerüljétek a sneciket, törpéket.

Ha megoldható, akkor közvetlenül nád vagy hínármező mellé horgászni is jó lehet. Csendbe kell lenni, mert a nagyobb halak mindig óvatosabbak, ijedősebbek.

Persze ez így nem lesz olyan mozgalmas peca mint a snecizés, de remélhetőleg egy nagyobb pontyért érdemes lesz böjtölni :)

2018. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácdot! Legalább már azt is tudom hogy a pedzős és az uszós az ugyanazt jelenti !
2018. jún. 28. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobban járnátok a fenekezéssel. A pontyokat alapvetően a tartózkodási helyükön érdemes horgászni, ami általában a parttól (zavarástól) távoli mederfenék. Nyilván vannak olyan úszós módszerek amelyekkel szákba csalhatók akár 10+ os pontyok is azonban ezek a módszerek jóval bonyolultabbak egy egyszerű fenekezésnél. Ha érdekel a téma írj privátot, segíthetek összerakni egy egyszerű szereléket.
2018. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legénykét hagyd békén! Jól csinálja. :) SPICCBOT-al is mindent meg lehet fogni ami arra jár, a törpeharcsa is tud ám húzni, ha nagyobbacska. Etessetek be kukoricadarával, kenyérmorzsával amit előtte kicsit megvizezve összegyúrsz és még több halat fogtok, vagy még több törpét. Nád mellett tényleg esélyesebb, de a hal úgyis oda fog menni ahová a kaját bedobálják. Magadnal vegyél egy 4 méteres orsós botot, ami később a legénykéé lesz.
2018. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármit lehet fogni úszóssal, csak jókor kell jó helyen lenni és nem árt ha az ember ért hozzá egy kicsit. De gondolom ezzel ott nincs probléma. :) Ha komolyan gondolja, hogy folytatja a horgászást, akkor lehetne egy kis orsós botot is használni, amivel több esély van pontyot kifogni. Sok sikert! Görbüljön!
2018. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves segítséget! Van itt már vagy 8 bot,orsós meg másfajta...Pár napja (ÉN!!!! ) kifogtam egy 2.8kg-os pontyot! Volt olyan boldogság ,hogy csak naaa...amig a szomszéd horgász nem szólt,hogy vissza kell dobni.
2018. júl. 24. 14:00
 7/7 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond az,hogy nincs kivel horgászni járni. Oké,én lemegyek a gyerekkel de ha egy szebb példány jönne,szerintem ijjedtemben dobnék botot-cuccot a vizbe. Megragadom a lehetőséget: ha valakinek lenne kedve néha velünk tartani Nyh-oláhréti viztározóhoz....és okítgatna kicsit az szuper lenne! Nyugii,a gyerek nem hisztis és én is megpróbálok viselkedni :)
2018. júl. 24. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!