Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyit "kéne" úsznom alkalman...

Mennyit "kéne" úsznom alkalmanként, hogy legyen is értelme?

Figyelt kérdés
Most lehetőségem van az év végéig uszodába járni (van bérletem). Azt szeretném megkérdezni, szerintetek mennyi lenn az a táv, ami után már lenne is látszatja a dolognak. Tudom, hogy az étkezési szokások megváltoztatása is fontos a fogyásnál, arra is megpróbálnék figyelni.

2018. júl. 1. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
heti 3x4 mesz uszni
2018. júl. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3x vagy 4x
2018. júl. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a tartásom miatt heti 3x jártam, minden alkalommal 1km-t úsztam mellúszásban. Szépen javult is a tartásom tőle.
2018. júl. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak a saját példámat tudom leírni, én így fogytam:

45 éves koromban hízás, gerinc és izületi problémák miatt kezdtem el úszni 3 évvel ezelőtt. Előtte semmit nem sportoltam, de szőlő és kertművelésből azért volt jó erőnlétem. Eleinte 1000-2000 m-eket úsztam sok pihenővel. Videók, leírások és sok gyakorlás segítségével megtanultam a mell, gyors és hátúszást. Havi 7-8-szor úsztam, egyre hosszabb távokat. 2016 tavaszán rábeszéltek a Balaton átúszásra, attól fogva tudatosan emeltem a távot és nyárra ment az 5200, utána a Velencei-tó úszás 6km-es távja is.

Ez annyira bejött, hogy azóta minden alkalommal ennyit úszok, kb. havi 6-szor.

Így jó fél év alatt lefogytam 80-83-ról 65 kg-ra, amit azóta is tartok. Az étkezésemen nem változtattam.

2018. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kéne. Próbálj meg fokozatosan emelni a távon. Mondjuk 2 hetente 200 méterrel. Aztán idővel te is ráérzel.
2018. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval teljesen egyetértek. Én valaha ifjúkoromban a napi 2000 métert leúsztam, aztán 20 éves koromtól fogva nem úsztam többé.


Tavaly augusztus 25-én kezdtem el ismét úszni, és bizony az 50 métert se tudtam leúszni se gyorsban, se háton, csak mellben, és mellben is úsztam 800 métert, majd teljesen kidöglöttem, és alig bírtam hazamenni.


Nem "kell" semennyit úszni, csak a saját tempódban, érzed úgyis!


Azóta rendszeresen úszom, télen is kinti, fedetlen medencében, és október óta edzővel. Azóta nem gond a gyorsúszás sem, a hát sem, a pillangót is megtanultam, azt is tekerjük. Most megmérettem az időmet, mert leúsztam 50 méteres medencében a Balaton-átúszás távját, az 5.200 métert. 2 óra 6 perc alatt leúsztam, és a végén arra gondoltam, hogy még egy éve sincs, amikor még a 800 méter is sok volt.


Én nagyon ajánlom, hogy egy jó szakembertől, úszóoktatótól/edzőtől vegyél órákat, mert a technikád ahogy javul, úgy erősödsz, és a technika javulásával egyre jobban, gyorsabban tudsz majd úszni, és egyre többet.

2018. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az edzős dologgal én is egyet értek. A helyes technikával rengeteg időt és energiát megspórolsz, plusz szebb lesz az egész mozgás és te is jobban érzed magad közben.
2018. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!