Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder method szett összeállít...

Feeder method szett összeállítása, szerintetek ez megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy method feeder szettet összeállítani, most ismerkedem még csak ezzel a technikával. Mohosz tavakon szoktam horgászni, max 50 méterre,3-5 kilós ponytokat szeretnék fogni. Kinéztem magamnak egy összeállítást, szerintetek megfelő?

Bot:Leeda concept GTX 360

Damil:Energo Team Excalibur Carp 200m 0,20mm Fluoro Carbon Zsinór

erő gumi:Power gum drennan 0,65mm víztiszta

Feeder kosár:NEVIS Inline Method Feeder kosár L 30 g

Előke:Carp Zoom Feeder Competition Method Rig 10-es Fluorocarbon Előkötött Method Előke

Orsó sajnos ez már megvan, (lehet lecserélem, tudom, hogy nem valami jó orsó) ORSÓ SILSTAR CKR 140 FS 50-es.

Tudnátok ajánlani jól bevált csalit method feederezéshez, mert vásároltam a hadorádón HALDORÁDÓ SpéciMethod Ball - Fokhagyma és Kagyló meg HALDORÁDÓ Pro Method Pelletet 7 mm - Ananászosta, de semmi kapásom nem volt rá.

Köszönöm.



2018. júl. 15. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A method lényegében főleg intenzív szelektatív "akváriumokban" működik.

Ahol kis területen jellegzetes foltok vannak.

Bányatavon az a 25g bejuttatott etető sokat nem ér.

Előtte ugyanoda sima drótkosárral (azaz a kör/négyzet alakú) egy jó 15-20 dobásnyi etetés sem árt.

Egy methodkosárnyi ~20-30g etető nem fog több tíz méterről csalogatni halat x méteres vizekben.

Ja meg ezek a műanyag csalik is inkább a színük miatt fogósak legtöbbször,mivel az aromájuk a kavart etetőfelhőben elenyésző.



Tipp : erjesztett kukoricát készíts, BŐ! lével.

Bányatavon bejött, hogy erjesztett magvak levével keverem az etetőt be, és halas mikropelletekkel dúsítom.

Szoktam takarmány kukoricapelletet hozzákeverni, ez felhőz.

Csalinak nagy kedvenc az erjesztett kukorica és a kis 8mm-es halibut pelletek.

(vagy házi halibut pellet, amit 20-as lazac hallisztes coppens halibut örleményből készítek.

2018. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg a szerelékkel kapcsoaltban tudnál vmit mondani, hogy megfelel-e?

Köszönöm.

2018. júl. 15. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezekkel a cuccokkal elég sok szerelék összehozható. Youtubeon ajánlom a 'Döme praktikák'-at. Sok jó ötletet és szereléket lehet találni. Görbüljön!
2018. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt: csalira, mint az előző is írta: az erjesztett kukoricát próbáld meg + ha nincs sok törpe akkor mehet mellé 1-2 csonti vagy giliszta. Nekem még az epres kukorica és pellet/kis bojli szokott bevállni hajszálelőkére vagy csaligumira tűzve.
2018. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, velemenyetek szerint 12es vagy 10es horgot hasznaljak, valamint a 20as fluorocarbin damil megfelelő zsinornak?
2018. júl. 16. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
A horogból szerintem a 10-es biztosabb, egy kicsi eltérés van csak igazából a két méret között. Ha van rá lehetőséged és ha sporthorgász vagy (hiszen feederezel, így gondolom, hogy igen) akkor a szakáll nélküli horgot tudom még ajánlani. Sokkal könnyebb kiszedni és a halnak is kisebb lesz a sérülés. (Ez csak az én tapasztalatom :) ). Zsinórból bőven elég a 20-as, esetleg 22-es. Görbüljön!
2018. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2018. júl. 17. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!