Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell fennmaradni a vízen?

Hogyan kell fennmaradni a vízen?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtünk el tesiórákon a városi uszodába járni. Valamennyire tudtam már úszni, és most is tudok, de nem vagyok valami jó benne és azt vettem észre hogy nekem a víz felszínén maradni is nagy kihívás. Osztálytársaim próbálgattuk hogy ki mennyire marad fenn és ha vettek egy nagy levegőt majd "elengedték magukat" akkor volt aki a felszínen maradt mozgás nélkül is, volt aki meg lesüllyedt kb. 0,5-1 méter mélységbe. Én meg úgy süllyedek le mint egy kő. Simán tudok gyalogolni a medence alján és nem úgy hogy a kezemmel hajtom magam hanem rendesen lépkedek viszonylag gyorsan. Ha nem próbálok meg álló helyzetben lenni, csak hátradőlök, akkor meg le tudok feküdni a medence aljára úgy, hogy a lapockám is éri a padlót. Ez miért van? Én miért süllyedek le sokkal jobban mint a többiek? Nem hiszem hogy valamit rosszul csinálnék, hisz tényleg nagy levegőt veszek, 1-2 percig bírom is a víz alatt.

2019. febr. 22. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a testtartásod szokatlan? Ha kiegyenesíted a hátad, akkor meg kéne, hogy állj.

Amúgy teljesen ugyanúgy lehet a vízen lebegni, mint úszni, csak a kezeddel/lábaddal nem hajtod magad. Ha úszás közben lelassítasz, megállsz, de ugyanabban a pózban maradsz, akkor is fent kéne maradnod.

Még azt lehet kipróbálni, hogy a lábad végét felteszed a medence szélére és úgy fekszel a vízen.

2019. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hiába húzom ki magam, akkor is le tudok feküdni a medence aljára.

Ha úszás közben lassítok, akkor elkezdek süllyedni. Ha teljesen megállok, akkor lesüllyedek legalulra.

A lábfejem a medence szélére rakását még nem próbáltam, majd megnézem hogy akkor mi történik.

2019. febr. 23. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki fent tud maradni :) Mely levegot vesz, visszatartja, es elengedi a testet. Aztan lebeg egy kicsit :D
2019. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha le tudsz feküdni a medence aljára hanyatt, akkor neked nem megy az orrodba víz, örülj ennek, hogy meg van ez a képességed.
2019. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy nem megy az orromba víz? Ezt nem értem.

Amúgy kipróbáltam még februárban amit írt az #1, hogy felteszem a lábam a medence szélére. Ha csak a lábfejem rakom fel (sarkam ér csak le), akkor a felsőtestem elkezd lefele süllyedni majd egy idő után lecsúszik a sarkam a medence széléről. Ha kicsit jobban kirakom a lábam, úgy hogy már a vádlim alja is leér, akkor is ugyanúgy elkezdek süllyedni és ha próbálom a sarkamat a kint a földön a tartani akkor ahhoz be kell hajlítani a térdem mert a felső testem semmiképp sem marad fent. Kipróbáltam, hogy ha a medence széléhez tolom a térdem belső hajlatát és úgy engedem el magam, akkor a felsőtestem annyira süllyed le, hogy a lábszáram és a combom nagyjából 140°-os szöget zárnak be, ekkor a fejem kb. fél métert süllyed le. De ha erővel behajtom a térdem, akkor a hátamat ne tudom nyomni a medence falának (miközben ugye fejjel lefele vagyok) és ha ekkor elengedem magam ismét, akkor már így is maradok.

Szóval még mindig kérdéses miért süllyedek le így.

Elmondtam a tesitanáromnak is ugyanezt, hogy azért nem megy jobban az úszás mert sok energiába kerül fennmaradnom is. Ezt először nem akarta elhinni, de mikor látta hogy tényleg le tudok feküdni a medence aljára, akkor már ő is furcsán nézett. Utána megmértük a testsúlyomat + még pár osztálytársamét is akik kb. olyan testalkatúak mint én. Én 114kg vagyok (és 184 centi, egy kis súlyfelesleggel de nem sokkal) míg az osztálytársaim 90kg körül vannak. Tehát valószínűleg emiatt van ez. Hogy miért vagyok nehezebb azt nem tudom, tesi tanárom se nagyon értette. De jó is hogy ez kiderült, mert így 1 jeggyel jobbat kaptam az úszásra a "genetikai hátrányosságom" miatt :D

2019. aug. 28. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
ha te hanyatt vagy teljesen a víz alatt és felfelé néz az arcod, akkor nem folyik le az orrüregedbe a víz. Jól gondolom?
2019. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem gyerekkoromban is ment hogy le tudtam ulni a medence aljara.


Most felnott koromban nem probalgattam de szerintem mar nem menne.


Viszont edes vizben is fel tudok fekudni a viz felszinen a hatamra es kozel normal lelegzes kozben barmeddig meg tudom tartani. Barmi mozgas nelkul... se kapalozas, se legyetgetes a kezemmel. Arcom, szam, szemem kinn van (fulem mar nem) kezfejem es labfejem egy resze is a viz folott, mozdulatlanul. :) Sot ha kezem a tarkom moge kulcsolom (mintha agyon fekudnek), meg jobban kiemelkedik az arcom...


Aramoltatott kormedenceben kiralysag ugy sodortatni magam mint a guminatrac. Csak mindennek es mindenkinek nekimegyek... mert csak a plafont/eget latom.

Nem tudom hogy ez speci adottsag-e, de nekem tok ecceruen megy :)

2022. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!