Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 7 2019-ben?

Windows 7 2019-ben?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk, 2020 januárjában megszűnik a támogatása... Ez után biztonságos lesz még használni?

2019. nov. 16. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

#9

A Windows Update zabálja a RAM-ot, tehát frissítéseket NE telepíts inkább, tiltsd le

Azért használok Windows 7-et, mert sokkalta jobb, mint a 10-es. A Windows 10 még szarabb, mint amikor megjelent. Problémák vannak vele csak. Windows XP-t meg nosztalgiából használok, mert arról rögtön álltam át Windows 7-re


Csak ésszel kell internetet használni, és kész. Akkor Windows XP alatt is internetezhetsz, úgy, hogy biztonságban maradsz, tehát nem kattintgatsz ész nélkül össze-vissza. CCleaner szükséges a szeméttakarításhoz, ami internetezés közben felhalmozódik

2019. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%

"Szerintetek miért terjedt el anno a WannaCry zsarolóvírus világ szerte össz-vissz 3-4 nap alatt, holott 1 hónappal ezelőtt kijött rá a javítás?"

Azért, mert a "javítás" annyiból állt, hogy a Microsoft egyszerűen letiltotta azt a Samba protokollt, amin terjedt.

Ha érted miről beszélek... És azok a vállalati rendszergazdák akik meg különféle célszoftverek miatt ezt a Samba protokollt használták, azok ha tájékozatlanok voltak, amikor szóltak a felhasználók, hogy ez sem működik meg az sem, valamint megállt a gyártás egy nagyüzemben, és óránként 10 ezer dollár bukó volt, akkor felsőbb utasításra egyszerűen vissza-engedélyezték. És volt ahol nem problémáztak tovább vele.


Én linuxos Virtualboxon itthon még mindig WinXP-t futtatok, és az Outlook Express levelező kliensem rajta úgy van beállítva, hogy semmi ne nyíljon meg automatikusan. Összesen 2 processzor magot használok el erre a nyolcból.

Ahogy élesedett a kiberháború, vettem egy integrált szolgáltatású routert (ISR) amin kibervédelem és Trend Micro Internet Security fut. Az adatbázisban szereplő weblapok helyett a router figyelmeztető ablaka nyílik meg. És vírusvédelem is fut rajta. Valamint a router kitiltaná a fertőzött gépet is, ha valamelyik gyerek agyonrafrissült win10-es gépe elfososodna.

2019. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi az a 2023 támogatás ami fizetős?
2019. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

2023-ig előfizetőknek támogatva lesz. Azok a frissitések nagy eséllyel kiszívárognak.



Én Windows 8.1-et használok semmi problémám nincs vele. 2023ig támogatott. Windows 10-zel sincs gond, csak HDD-s laptopomon nem elég gyors. (Nekem legalábbis)

2019. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 MolotovPunk ***** válasza:
Utána is jó lesz,egy darabig még igen.Jó vírusirtót és tűzfalat kell a gépen használni Windows 7 mellett.Egyébként sokszor a MS frissítései okoznak hibákat.Meg lehet nézni a W10 hibás frissítéseit.Tele vannak a fórumok vele.Nekem konkrétan 1 év alatt a másik gépemen kétszer szállt el hibás frissítés miatt a Windows 10.
2019. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
9 nekünk egy 8.1 op rendszerrel rendelkező 6 éves gép van otthon
2021. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!