Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mezei embernek mennyire...

Katoonene kérdése:

Mezei embernek mennyire egyszerű egy eszköz feltörése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem arra irányulna, hogy ha egy telefont, vagy laptopot ellopnak, mennyire gyorsan jutnak a benne lévő adatokhoz, ha akarnak?


Nemrég jöttem rá, hogy ahhoz képest, mi minden van van az eszközeimen (csak jelszavakra gondolok) nincs semmi védelmem.


Így a telefonomra tettem egy 6 jegyű pin kódot, és ujjlenyomat olvasást, illetve a Windowsra 4 jegyű pin kódot.


Ha nem az FSZB, CIA lopja/rabolja el valamelyik eszközöm, akkor mennyire kell szakinak lenni a feltöréséhez?


Az ugye az első, hogy bankkártya tilt, eszköz tilt, de ha az embertől elcsenik az ország másik végében, vagy más országban az eszközét, több nap is tud lenni, mire mindent meg tud változtatni, tiltani.


Úgy gondolom, ha a metrón ellopják a telefonom, azt Reset után viszik az első GSM boltba, de ha valaki kíváncsi, mennyire kell hozzá érteni, hogy hozzá jusson adatokhoz?


Számomra csak a jelszavak az érdekesek, mindenről van másolatom, ami fontos, illetve az életbe maradáshoz fontos dolgaim felhőbe vannak.


A legjobb persze az lenne, ha mindig minden egyesével be lenne pötyögve, de körülbelül 40-50 értelmetlen/bonyolult jelszót nem tudok megjegyezni.


Köszi a válaszokat-eszmefuttatásokat


2021. febr. 21. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon egyszerű: a telefonon ne tárolj semmi fontos dolgot, így ha el is lopják nem lesz semmi problémád, esetleg csak az, hogy kell venned egy másik telefont.
2021. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Akkor te csak az időképet nézed a telefonon?
2021. febr. 21. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Én általában telefonálni szoktam..., meg ha eltévedek valahol, akkor elindítok egy navigációs szoftvert rajta, jaaa meg néha megnézek olyan dolgokat, amik éppen érdekelnek.


Meg az időt szoktam még megnézni rajta, de nem kötöttem rá a vérkeringésemre... :-)

2021. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor a kérdés nem hozzád szólt.
2021. febr. 21. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4-nek: Ezt elfelejtetted odaírni... :-)
2021. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Használj jelszó közelőt, pl: lastpass. Felhőben tárolja a jelszavakat és automatikusan kitölti neked a mezőket telón és gépen is. Ha ellopják a telót, csak megváltoztatod a lastpass accountod jelszavát és akkor nem férnek hozzá a benne tárolt cuccaidhoz.
2021. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Argloss ***** válasza:
93%

A telefon belső memóriájához nem annyira egyszerű hozzájutni, ha le van jelszavazva a készülék. Ha van beépített adattitkosítás is a telefonodon, akkor még a készüléket szétszedve se nagyon lehet hozzájutni a rajta lévő adatokhoz. Viszont az SD kártya alapból nem szokott titkosítva lenni, szóval ha azt is használsz, akkor arról tudnak adatot lopni.

Windows jelszavazás nem sokat ér adatvédelem szempontjából, főleg ha még a lemez titkosítása (bitlocker) sincs bekapcsolva. Simán másolható róla a böngésződ profilja, amibe ha jelszavakat mentettél, akkor az nekik is meglesz...

A felhős tárhelyben is csak akkor bízz, ha az is meg a hozzá tartozó email cím is két faktoros hitelesítéssel van ellátva (sms alapú nem az igazi), meg a visszaállítási lehetőségek közül sincs olyan beállítva amihez egy jelszóval hozzá lehet férni.

2021. febr. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Utána nézek ezeknek a széfeknek.
2021. febr. 22. 06:39
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha esetleg más hasonló cipőben lenne, mint én, leírom mire jutottam.


Mivel van Norton előfizetésem, én így az ő trezor funkcióját használom. Így kettő elég bonyolult (de számomra megjegyezhető) jelszóval van betárolva az összes.


Emellett lecseréltem a jelszavakat bonyolultra, amit nem tud már a böngészőm. Szerencsére napi szinten 5-6 hely van látogatva, kis idő után azokat megszokom, ha pedig valamelyik ritkább kell, elérhető gyorsan.


Csak nem bírom ki, kedves Igaz Mondó Reloaded:


Valószínűleg a mostani "kemény" sulis szezonban már máshol trollkodsz, de el kell keserítselek a jövődet illetően: Egyetem, NAV, Ügyfélkapu, Cégkapu, mind digitális munkavégzésre "kényszerít", ha akarsz bármit is kezdeni.. Amennyiben olyan munkád van, ami nem "kényszerít" arra, hogy neten dolgozz bármit is, ne akarj jópofának tűnni, hidd el nem az.


Köszi a tippeket!

2021. febr. 24. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!