Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Windows-ban, melyik ini...

A Windows-ban, melyik ini fájlhoz vannak rendelve a program indítási jogosultságok?

Figyelt kérdés
Onnan tudom, hogy az összes .ini fájl hozzáférésének a jogosultságát, lekorlátoztam NT_AUTHORITY_SYSTEM-re, így most, a dolgok megnyitása: Catastrophic error, meg No acces hibákat ír ki. (Nem a hiba kijavítására vagyok kíváncsi)
2021. szept. 18. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semelyikhez. Az az exe fájlhoz tartozik, amit fordításkor megadnak a manifestben, hogy mi kell neki. Ha meg nem arra gondolsz, akkor mint minden fájlnál, a fájl "header" része, azaz ez így nem fog menni.

De ezt a system-es baromságot felejtsd már el, ne piszkáld az egészet, meg nem old meg semmit. Én vagyok, aki shift-deleteztem a remekműved.

2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oh te vagy az :D Figyelj, én mindössze, kísérletezek, és az egész kifejezetten a shift+delete-d kivédése ellen van. Tudod, mióta megmutattad, hogy úgy kilehet törölni, kevésbé érzem biztonságosnak a fájlaimat :D


Bár, akkor ha az összes .ini fájl-t csakis system-re korlátoztam, akkor mi az oka, a hibáknak, hogy nem indul el semmi? Esetleg, az explorer.exe-nek, és a notepad.exe-nek, van valahol .ini fájlja? Erre szeretnék rájönni.

2021. szept. 18. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok exe fájl sok ini fájlt használ. De annak nincs köze a jogosultsághoz, más tartalmakat tartalmaz, például a desktop.ini tartalmazza az asztali ikonok pozícióját, melyik van balra, jobbra...; Ez nem jogosultság, de ha nincs, mégsem tudja, hogyan működjön: vagyis az asztal ennyiben különleges, hogy akkor visszaáll egy defaultra, de érted a hasonlatot...

Viszont aminek szüksége van azokra a tartalmakra, azok nem fognak elindulni.

A shift-del az csak egy mód volt, ha azt ki is véded, ezer más módon tudnak változtatni. Ahogy a másik kérdésednél is írta valaki, ha te tudsz system fájlt futtatni (mert csak akként tud működni a dekódolód), így bármi más is tud abban a módban futni, ezt nem tudod kivédeni.

Ha nagyon fáj még mindig a shift-delete: rakd a mappát is system módba, és akkor törölni nem lehet belőle. Asztallal persze ne csináld ezt, mert meghal a windows, de asztalra nem is mentesz gondolom semmi adatot, az csak parancsikonoknak van ott.

2021. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igen, a desktop-os .ini-t azt látom is, tudom, hogy sokféle más mód is van, a törlésére, és arra is, hogy lehet ezt, kivédeni, driver-es programmal, de, azok általában, már amiket próbáltam, a teljesítményen is csökkentenek, nem a vírusoktól félek, én azoktól félek, akik hozzáférnek a géphez (Senki) De mégis :D elég csak, ha figyelmetlen vagyok, de valóban, mappával nem működik a shift+delete, ezt mondjuk nem tudtam, ezért is, hálás vagyok, hogy írtad, így kicsit, jobb, mert én, mindent mappába teszek. Figyelj, tényleg hálás vagyok, ezért had ajánlok neked, egy programot :D A Primocache, a memória segítségével gyorsítja a rendszer-t, ha gondolod, próbáld ki, Windows-hoz jó.
2021. szept. 18. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy figyelj. Ha nagyon félsz a hozzáféréstől, ne windows 7-et használj, hanem mindig a legfrissebb windowst. Akár bétát. Ennek oka, hogy a régebbi rendszereknek a netre felkerül az összes sebezhetősége, és kinézem egy táblázatból, és ennyi volt.

Az új rendszereknél meg hosszabb idő kell, mire találnak ilyen hibát, és ezért csak kevés "cracker" tud olyan módszerekről, nem a google-ban találjuk. Ezen felül jól konfigurált tűzfal, ne kattints semmi ilyesmire, mint amiket nekem ajánlasz ( XD ), és máris 50%-ban védve vagy.

2021. szept. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ejh :D De tudod, ez a Windows 7, olyan régóta megvan, és eleinte, hdd-n volt, azóta szereztem új számítógépet, Ryzen 5 2600x van benne, sikerült újratelepítés nélkül feltelepítsem, majd leklónoztam a rendszer-t ssd-re, és igazából, ezen a gépen, van SenSor is, registry rögzítő, induláskor is, Autohotkey-ből a radial menü, az is beállítva, :D Szóval, ez olyan, mintha a rendszer, tudna létezni, és nem veszni el. Tűzfalam, nincs, bár tudom, hogy így nem a legjobb, de HIPS az van, comodo internet security premium-ba, bár én nem arra használom amire kell :D Bőven van védelem, tudom mire kattintsak és mire nem, ellenőrzés nélkül, semmit se futtatok le, bár egy sebezhetőség bármikor keresztbe tehet, ezt elismerem. Viszont, rengeteg dolog van, ami meg is állíthatja, ha a %Temp% és %appdata% mappákba, meg az ilyesmikben indul el, a sandboxie-ban fog elindulni, ami ráadásul még az internethozzáférést is korlátozza, a böngésző gyorsítótár Ram lemezeken van, a ram lemezek pedig korlátozva vannak HIPS által, a böngészőre és önmagára, mint hozzáférésként, a benne elinduló programok is, ha mégis valami olyan elindul, amit nem ismerek, az autohotkey script, ami system joggal fut, egyből szól, hangjelzéssel, és leteszi tálcára az adott dolgot, majd kiírja a nevét, és Suspend-eli, addig, ameddig el nem döntöm mi legyen az, ennek az intervalluma, 100 ms, ezek közül, mindegyik esetben megmarad a rendszer teljesítménye, Process hacker 2-be, az összes priorítás, IO, Lapozófájl (Page) Sima priorítás Idle-ra van állítva, a windows alap programjainál, csak annál nincs, amik a rendszer védelmére szolgáló érzékelők, nagyon sokat módosítgattam rajta :D
2021. szept. 18. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez azért már paranoia szerintem
2021. szept. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, ebben egyet értek :D Az teljesen igaz, hogy paranoiás vagyok, de nem akarom, hogy elvesszenek a szerkesztett képeim, meg az egyéni rendszer beállításaim, :D Szeretek ilyen dolgokat csinálni, mint például, fénykép tömörítő, jobb klikkes menü kibővítése, de mindközül, az a registry ellenörző a leghasznosabb (Valamiért) :D
2021. szept. 18. 23:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem leírták, nem .ini fájlban tárolódnak, hanem a fájlrendszerben. Ezért van az például, hogy FAT32-es vagy exFAT partíción nem lehetséges jogosultságokat beállítani.


"én azoktól félek, akik hozzáférnek a géphez (Senki) De mégis"

Igen, ez már pszichológiai kérdés, és nem informatikai.


"nem akarom, hogy elvesszenek [...]"

"Tűzfalam, nincs"

"a ram lemezek pedig korlátozva vannak HIPS által"

"az autohotkey script, ami system joggal fut, egyből szól, hangjelzéssel, és leteszi tálcára az adott dolgot"

De gondolom, rendszeres biztonsági mentésed az nincs. Tipikus. Az ember retteg mindentől, már beteges szinten buherálja a rendszert, de a legalapvetőbb biztonsági intézkedéseket meg simán elsiklik. Ja, és természetesen egy zárt forrású, már nem támogatott rendszert használsz, mert az úgy a tuti.

Ha pedig netán mégis mentenél rendszeresen NAS-ra, felhőbe, és optikai tárolóra, és emellett még rettegsz, akkor tényleg javaslom egy elmeorvos felkeresését.

2021. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, 9-es, van rendszeres biztonsági mentésem, és nem csak a registry-ről, hanem a fájlokról is, viszont, mi lesz akkor, ha éppen mikor a biztonsági mentést akarom csinálni, akkor történik ilyesmi? :D Látod, mivel valaki biztos tudja, mikor csinálom a biztonsági mentést, és beletöröl. :D :D :D
2021. szept. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!