Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték az instagramom, mit...

Feltörték az instagramom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy szaros alkalmazást ami miatt az emailemre kuldtek egy kódot ,de viszont me, tudok belépni ,mert ezt még régebben csináltam és azóta már más emailem van. Hogyan tudom belépni ,ha az új jelszó kérésénél egy másik e-mailt csatol ami még régibb és annak meg végképp nem tudom a jelszavát

2022. jún. 22. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

#7 voltam.


Igen 10. Bár én inkább a jelszavakat is megszüntetném. Legyen OTP (One-Time Password), ami emailben jön vagy SMS-ben (bár az SMS és az SS7 protokorról is meg van a véleményem, köhöm unsecure). És per vagy létezik encrypted key fájl vagy USB Token. Így még jelszót se kell megjegyezni. Csak az USB sticket ne veszísd el. :) Tehát MF2 + USB kulcs a tuti. De... Persze ez se elegendő, ha Session Hijackingal viszik az élő login munkafolyamatot, ami jellemző a "Facebook törésre", ami köhöm nem törés.


De nyilván jelszavak világában élünk, tehát hogy őszinte legyek, (kérdező ez neked is szól), én egyik jelszavamat se tudom.

Encrypt key kell, hogy feloldjam az alapvetően titkosított jelszótárolómat és abban is generált hash szerű jelszavak vannak, minimum 24 hosszú mindenféle karakterrel.


Pro tipp, program: KeyPass2 (ingyenes)


Egyszer az OTP (bank) elektronikus felületén akadtam ki. Csak 8 karakteres jelszót enged meg MAX! Nem vicc. MAXIMUM. Oké. Beírok egy speciális karaktert, amit elfogadott. Erre, nem enged be. Mert? Mert nem kezeli a speciálisat, de a jelszó módosításnál meg elfogadta. Takarodtam is el az OTP-től. Hagyjatok már...

2022. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát ennyi eszed van. Irj az instának egy emailt hogy mi történt és a bizonyitékokat hogy te vagy az.
2022. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!