Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az informatikus a hozzá...

Az informatikus a hozzá javításra leadott gépben a benne lévő adatokat, képeket, stb. meg szokta nézni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kivédeni, hogy ne tudjon rólam infókat begyűjteni?
2023. febr. 20. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha kíváncsi természetű akkor megnézegeti.
2023. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Én magamról tudok nyilatkozni: nem szoktam megnézni. egyrészt, mert rohadtul nem érdekel, hogy random idegenek mit tárolnak a gépükön. Másrészt: mert tisztességes vagyok. Harmadrészt: mert van jobb dolgom is.
2023. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Csak a hdd-n levő "aktképeim" nevű mappát nézegetjük végig női ügyfél esetén, de azt csoportosan. 🙂

Átvételkor ellenőrizzük hogy a képek tényleg eggyeznek-e az ügyféllel. 😅

2023. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Zzzoli ***** válasza:
75%

Sok esetben a képek a legkritikusabbak, amiatt kapom meg a gépet, hdd-t, ssd-t hogy mentsem le, ha még le tudom, mert csak egy helyen vannak tárolva 10-20 év képei.

Nyilván belekattint az ember hogy rendben beolvassa-e, de diszkréten kell kezelni, hisz megbízik benned aki odaadja.

2023. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

1. Normális, felelősségteljes informatikus nem fog irányzottan kutakodni a képeidben. Egyrészt mert nem az a feladata, ezernyi nagyobb gondja is van, hogy azzal foglalkozzon, hogy te mit tárolsz; másrészt adatvédelmi kötelessége, hogy tiszteletben tartsa a privát szférádat.


2. Ha félted az adataidat, akkor két dolgot tehetsz: külön külső USB-s meghajtóra helyezed át a dolgaidat (egyébként is lényeges dolog, hogy legyen biztonsági mentésed) vagy titkosítasz.


Utóbbi kivitelezhető fájltitkosító-szoftverekkel:

* [link]

* [link]

titkosítást ismerő archiválószoftverekkel:

* [link]

* [link]

(virtuális) meghajtótitkosító szoftverrel:

* [link]

de az operációs rendszer is tartalmazhat titkosítás - lásd Windowsnál a Bitlockert

2023. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindegyikőtök válaszát, még a poénos is hasznos volt. Igazából nem annyira a képek (nekem már nincsenek playboy képeim, a ráncaimra meg nem hiszem bárki kíváncsi lenne.), inkább más adataim lennének a fontosak. Hát akkor azt hiszem kimentem őket..a gépről meg törlöm, ha addig kibírja.
2023. febr. 20. 12:34
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Általában nem nézik meg. Sem idő, sem ok nincs rá. Logikusan gondoljuk végig, mit tárol egy átlag felhasználó a gépen:

- Zenéket, filmeket. Ezeket az informatikus is le tudja magának tölteni

- Programokat, játékokat. Szintén letöltheti.

- Munkával kapcsolatos dokumentumokat. Senkit nem érdekel, de ha céges titok, akkor egy normális cég eleve nem engedi saját gépen tárolni.

- Családi fotó- és videófelvételeket. Ez meg pláne senkit nem érdekel, hogy te tavaly Malliorcán hogy támaszkodtál a korlátnak a tengerparton.


De ha nagyon félted a dolgaidat, akkor vedd ki a HDD/SSD-t mielőtt leadod a gépet.

2023. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

"mit tárol egy átlag felhasználó a gépen"


A nem átlagos pedig az általa készített pedofil képeket, iszlám lefejezéseket népszerűsítő videókat és a holnapi robbantásos merénylet teljes részletes leírását. Ekkor csak a feleségednek szólsz hogy holnap inkább az anyósod kűldje a szokásos boltba bevásárolni..

2023. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
hogy tudod kivedeni? kiveszed belole a hattertarat vagy nem adod oda ezeknek a lehuzos szakembereknek es megcsinalod magadnak
2023. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Én biztos, hogy nem bíznék az ilyesmiben. Onnantól fogva, hogy ott van nála a gép, bármit megtehet vele...

Vagy vedd ki az adathordozót mielőtt leadod javításra, vagy ha nem lehetséges, akkor - az esetleges következő meghibásodásra felkészülve - használj valamilyen titkosítóprogramot, vagy akár titkos partíciót.

2023. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!