Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Instagram fiókomra ismeretl...

Az Instagram fiókomra ismeretlen eszköz (mobiltelefon) jelentkezett be, Instagram nagyon pontosan megjelölte Budapest térképen, hogy honnan és pont ott egy informatikus ismerősöm lakik. De még telefon típusát is látom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb. lesokkolt a dolog, bejelentkezett, de semmi egyebet nem csinált, ha jól látom csak nézelődött. Nyilván megváltoztattam a jelszavam, de vajon hozzáférhet egyéb adatokhoz is, bankszámla stb. Instagramot nem igazán használom, max állatos videókat nézek, meg ismerősök képeit, így kb. értetlenül állok ez előtt, hogy miért kellett. Mi a szándéka? Miért nem kérdezi meg, ha valamire kíváncsi... Gondoltam, hogy megmutatom neki, de azért szeretném átgondolni előtte, hogy tiszta fejjel kérdezzem meg. Ti mit tennétek helyemben? Én nő vagyok, ő meg férfi, de családos ember, ismerem feleségét és kisgyerekét is, normális családnak tűnik, szóval kizárt, hogy nőként érdekelném. Mindenesetre nagyon furcsa, a miértre szeretnék választ kapni meg persze kicsit megijedtem.

2023. jún. 12. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"családos ember, ismerem feleségét és kisgyerekét is, normális családnak tűnik, szóval kizárt, hogy nőként érdekelném."

Én azért ennyiből nem zárnám ki...


Hogy hogy tudta meg a jelszavadat, az jó kérdés. Nem használtad az ő számítógépét/telefonját vagy fordítva?

2023. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, viszont a felesége történetbe tett fel vicces kiskutyás videót, azt ig saver appal lementettem és amikor lementettem közvetlenül akkor jött az értesítés. Megnéztem, ha más privát felhasználótól mentek le, akkor is ugyanez az értesítés jön, ugyanazzal a telefonnal és helyszínnel. Nem értek hozzá, de az app kérte a jelszót a privát videó letöltéshez, én hülye, meg megadtam. Nem tiszta, hogy az app vagy ismerősöm szerezte meg a jelszót. Mindenesetre appot töröltem, jelszót megváltoztattam és beállítottam a kétfaktoros hitelesítést...
2023. jún. 12. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Instagram nagyon pontosan megjelölte Budapest térképen, hogy honnan és pont ott egy informatikus ismerősöm lakik."

Csak egy hozzávetőleges helyet adott meg IP cím alapján, egyáltalán nem pontos és sosem volt az.


#2 Ha beírtad a jelszavad és utána jött az értesítés akkor elég valószínű, hogy a saját bejelentkezésedről kaptál értesítést.

2023. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan bejelölte Instagram hogy Tisztviselőtelep. Ha ezt jelöli térképen akkor is lehet hogy pl. Vietnám?

És nekem nem olyan telefonom van, soha nem is volt, mint az az eszköz, amivel bejelentkeztek, ezért nem lehetek én.

2023. jún. 12. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem, ha azt jelölte be az jelenti, hogy az IP cím amiről bejelentkeztek ahhoz a helyhez tartozik.
2023. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!