Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire valós, amit a videóba...

Mennyire valós, amit a videóban állít? HAZUGSÁG?!

Figyelt kérdés
[link] (4 perc)

2023. júl. 26. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy keysfan.com reklám. Nem hazudik, de úgy fogalmaz, hogy feltétlen a hirdetés legyen a "legjobb" választás.

1.Vegyél kulcsot valahonnan, de van ettől olcsóbb (itt megbukott a dolog) 😂

2.Igen a Defender nem rossz sőt sok embernek elég ez a "védelem"

3.Vannak jobbak, igen ezek plusz erőforrást igényelnek, mint bármi amit feltelepítesz a gépedre.


De a legtöbbet TE teheted meg,

Eredeti Windowst telepítesz ami a Mikrofostól tényleg INGYEN letölthető, és veszel egy kulcsot (nem eredeti),de biztonságos.

Eredeti játékokat töltesz le Steam, Xbox store stb.

Ha kell egy szoftver, megveszed.

Nem nyitsz meg fiktív oldalakról dolgokat.

Vagy ha igen vállalod a kockázatát.

2023. júl. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Az ingyenes defender egyetlen problémája, hogy népszerű. Keress rá arra, hogy "av evasion guides" (lentebb kifejtem, hogy miért) és oké, hogy ezek általános tanácsok, meg ezek az av-k eléggé hasonlóan működnek, de malware-eket defender ellen szoktak tesztelni minden ilyen guide-ban. Aminek az az oka, hogy a nem ingyenes verzió tényleg a legjobb és minden nagyobb cégnél az van szinte.


Egy átlagos felhasználót nem fog egy nagyobb tapasztalattal és mély technikai tudással rendelkező hacker megtámadni, sőt, leginkább scam vagy phising áldozata lesz... Szóval akik megtámadhatják, azok az ilyen guide-okat olvasó "hackerek" és ellenük általában egy kaspersky (ez "orosz" cég, de ez nem feltétlen baj, csak gondoltam jelzem) vagy bitdefender jobban teljesít.

De a lényeg amit #1 is írt, hogy ne netezz odafigyelve és legyél tisztában a veszélyekkel, ezzel átlagos emberként szinte mindent kivédtél, mert nagy technikai tudás nélkül évről évre egyre nehezebb malware-t írni, így aki tud, az vagy elmegy cybersec-be dolgozni vagy cégeket támad meg black hatként, mert minek pazarolná rád az idejét?



#1 remek választ adott és tényleg nem szeretnék kötekedni, ezt inkább csak kis korrigálásnak írom. Szóval nem muszáj eredeti windowst használni, ez önmagában nem akkora probléma, csak akkor ncore-ról tölts le olyat amit sokan seedelnek és aktiválni meg úgy aktiváld, hogy beírod googlebe: "microsoft activation script github" és massgravel által írtat töltöd le vagy válaszhatsz mást is, de random weboldalakról NE tölts le soha ilyet. Githubon ott van a kód is, amit lehet te nem értesz, de rajtad kívül több ezer ember már átbogarászta hidd el:D

Eredeti játékot se muszáj letölteni, a lényeg, hogy mindig népszerű helyről és sokak által seedeltet tölts le, telepítés alatt kapcsold ki a netet, telepítés után MINDEN kimenő adatot tilts meg a játéknak. Zsaroló vírust nem fogsz bekapni, a legnagyobb veszély az, hogy egy beacon majd ki kommunikál a nem jó fiúknak és ha érdekesnek találnak akkor elkezdnek a gépedben turkálni. De ha nincs net, akkor nincs nagy baj, mert általában a játéknál rejtik el a nem jó dolgokat, hiszen minden létező engedélyt megadsz, meg a legtöbben nem figyelnek a védekezésre, szóval nem szokták túl gondolni. De ha van pénzed tényleg vegyél játékot és csak soeozatokat/filmeket torrentezz le.

2023. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha új a bild, vagy legalábbis nem arcive, és képes win 10/11 futtazására mindig megvetetem a talajjal 2000 kemény birodalmi forintért a kulcsot, nem éri meg torrentezni és kínlódni, szerintem. Frissül, soha nem bukott még ki baj pedig pár tucat kulcsot vettünk így.

Régi gépeknél sajnos a torrent marad, mert csak támogatott win van fenn Microsoft-nál.

A torrent nálam pont a vállalod a kockázatot kategória, ha nagyon kell én is a népszerű releasekből válogatok.

Csak érdekesség.

Ritka, hogy valaki benyal valamint, de van egy srác a "nem fizetek semmiért" kategória minta példánya. Évente 2-3x benyal valami szépet ami szét csinálja a gépét, és még valami vírusirtója is van már. 😂

2023. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek!


#1

- "Nem hazudik, de úgy fogalmaz, hogy feltétlen a hirdetés legyen a "legjobb" választás." Igazad van, leesett. :D

- Hogy érted, hogy a legtöbb embernek elég lesz a védelem? Kiknek nem lesz elég?

- Régebben aktivátorokat használtam, de azóta sikerült eljutnom addig, hogy inkább használom aktiválatlanul, ha nem lenne pénzem kulcsot venni.

- A játékokat is régen letöltöttem torrenttel, de azóta szintén megveszem. Ha nem tudom megvenni, akkor várok míg nem tudok költeni rá. Bár ez a veszély sem fenyeget, rendkívül keveset játszok.

- A szoftverekkel kapcsolatban már más a helyzet. Szeretném az Adobe termékeit használni, viszont azok rendkívül drágák ahhoz képest, hogy ritkán szerkesztenék fotókat, stb.

- A fiktív oldalakról való megnyitás alatt mit értesz? Milyenek azok a fiktív oldalak? Ha egy képet megnyitok, már az is veszélyes? (Megkérdezhetem, hogy az hogyan lehet veszélyes? Letölt valamit, vagy mi?)


#2

- "Remek választ adott és tényleg nem szeretnék kötekedni, ezt inkább csak kis korrigálásnak írom." Szerintem nem gondolná egy értelmes ember kötekedésnek.

- "Githubon ott van a kód is, amit lehet te nem értesz, de rajtad kívül több ezer ember már átbogarászta hidd el:D" A Githubról sokat olvastam. Mennyire megbízható? Honnan tudom, hogy egy adott dolog valóban működni fog, és nem csak a haverokat kérte meg, hogy értékeljék jól? (Már ha van értékelés.) Ha valami rossz és kártékony, azt egyáltalán leveszik onnan?


#3

- Informatikus vagy amúgy?

2023. júl. 26. 16:14
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
Kell a védelmi program. Bár Linux alatt már nem használom a vírusirtot de a tűzfal be van kapcsolva. És még valami. Ha torrentezel akkor csak olyan programot telepits ami úgy crack-el, van ilyen is, hogy nem riaszt be a crack-re a vírusirtó. Úgyanis a védelmi program programozói jobban tudják az átlag felhasználónál hogy veszélyes e az alkalmazás. Mindig higy a riasztásnak mert nem tudhatod mi van benne valójában.
2023. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!