Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért állít be az alaplap...

Miért állít be az alaplap ekkora voltot a processzornak?

Figyelt kérdés

Ha automatikusan hagyan a vcore részt akkor az alaplap max terhelésen 1.450v-ot ad a processzornak és így 85 fokon megy.

De ha manuálisan lövök be olyan 1.220v-ot akkor is teljesen stabil a rendszer és 60 fok körül mozog.

Az alaplap gyártók ennyire nem tudják hogy mennyi kell egy procinak? Mert ha egy laikus ember nem tudja hogy megy ez akkor rövid idő alatt a tudatán kívül megöli vele az egészet. Miért nem figyelnek erre jobban?



2022. máj. 25. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Így van, az alaplapgyártóknak fogalmuk sincs mit csinálnak, csak hasraütésre írogatnak be Vcore-t és lesz ami lesz... :D


Még véletlenül sem a processzorgyártó határozza meg a bioshoz küldött mikrokódban és a processzor specifikációiban a Vcore-t.


Gondlj csak bele, milyen lenne ha az alaplapgyártó megadná az 1.220V Vcore-t ( a gyártó szerinti 1,450V helyett ) és a processzorok 5% tudna csak ezek a feszültségen üzemelni. A tied igen, másik 90-é meg nem. Mekkora buli lenne.. :D

2022. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mert melyik az a processzor mondjuk am4 foglalatba ami 1.450v-on tud csak

működni? Szerintem ilyen nincs mert a legdurvább 5950x is beéri jóval kevesebbel.

Tehát a kérdés adott minek kell a plusz volt ha az csak felesleges hőt generál?

2022. máj. 25. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Az AM4 processzorok nem konstans feszültséggel mennek, másodpercenként több tízszer-százszor változik a Vcore. Az 5950x a legjobb lapkákat kapta, de ott simán vannak ilyne rövid peakek 1,45V-on vagy akár felette is. Ilyet már tudtak asszem a 3000-res Ryzenek is.


Ha auton hagyod a Vcore-t akkor nem fog folyamatosan 1,45V-ot küldeni a processzorra.


A Ryzenek élik az alulfeszelést, főleg a normálisabb lapkás példányok,de általánosságban messze nem igaz, hogy mind elmenne olyan alacsony fesszel. Az én Ryzen 7-em is alul van feszelve, de az sem ennyire. Asszem nálam most a plafon valami 1,34V.

2022. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem hogy állandóan max voltot kapják, mivel ha nincs terhelve nagyon alacsonyra leveszi. Én leginkább a játékok meg munkára gondoltam amikor a proci szét van terhelve akkor viszont brutálisan melegszik igazából csak is azért mert nagyon magas az auto vcore.

Nekem is ryzen 7 van az 5800x és azt offset volt-al lőttem be és max 1.250v körül megáll és stabilan viszi a gépet turbóval meg mindennel, tehát ha azt nézzük felesleges bele terhelés alatt az 1.450v mert sokkal kevesebb is elég.

2022. máj. 26. 00:16
 5/8 anonim ***** válasza:

De 1,25V-on is hozza ugyanazt, mint amikor belepeakel az 1,45V-ba?

Alulfeszelés terén a Zen3 jobb, mint az én Zen2-m, mert nálam hamarab elkezd a teljesítmény rovására menni.


Mennyi a turbo all core órajeled 1,25Volton?

2022. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyan azt hozza csak 25 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten, meg 20 wattal kevesebbet fogyasztva. Ezért se értettem hogy még is ki akarná auton használni mikor megsüti a gépét.

Ha fullon terhelem mondjuk egy cine r23-ban akkor az összes mag 4750-4800mhz-en megy stabilan, nincs bezuhanás. A pbo rendesen teszi a dolgát, ennyi volton is.

2022. máj. 26. 00:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1,3V-ra van fixálva ryzen 3600 fixált órajellel együtt, de teljesítményben volt is esés miatta, kb 4-5%-kal kisebb mint mikor 1,45 Voltot kapott, cserébe nem 80+ celsius-fokon működik és nem akar meghalni a ventilátor sem.

Szóval teljesítmény esés alulfeszelés miatt van/lehet, csak amire te használod ott mondjuk nem észrevehető. Játéknál pl mindegy hogy 125 vagy 130 az FPSed, főleg ha sima 60Hz-es monitorod van mint nekem.

2022. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Játékokban én nem vettem észre semmi különbséget, mert ha az órajel stabil akkor mindig ugyan annyi lesz az fps, pedig olyanokkal teszteltem amik eszik a procit elég durván.

Cinebench r23-ban is összehasonlítottam (nem fixált órajellel hanem a pbo-t használva) auto vcore mellett megy 15602 pontot és akkor 84 fokig emelkedik, az én beállításaimmal 15591 pontot megy és max 61 fokos. Az a 11 pont igazából semmi, és lehet mérési hiba is, tehát nem a volt csökkentése okozhatja, mert akkor látványosabb lenne az esés.

Lehet a 3000-es széria még kényesebb volt a vcore részre, de az 5000-es már annyira talán nem.

2022. máj. 26. 10:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!