Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szabaduljak meg egy...

MGéza kérdése:

Hogyan szabaduljak meg egy makacs spambottól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy igen kellemetlen bot, ami free euro jutalmat ígér, a discord szervert veszi célba, kb fél óránként üzen a nevemben, természetesen hamis webhelyre csábítgatva az embereket a nevemben.

Eddig megpróbáltam: Norton: Nem talált problémát.

Avast: Talált valamit, leszedte, beállítom rendszerindulás előttire, lefuttattam, karanténozta, műsor folytatódott.

Malwarebytes: Szintén talált fenyegetést, karanténozta, ugyanúgy visszajött.

Itt jön a de! Kimásoltam a spam linket és bemásoltam böngészőbe(előtte malwarebytes webprotectort felraktam) ami figyelmeztetett, hogy támadó webhelyre mutat és közölte hogy a microsoft edge msedgen keresztül akarta megnyitni. Nagy a gyanúm, hogy beágyazta magát az edge futtatásába és így semmi nem ismeri fel.

Hogyan szabaduljak meg tőle? Mármint, a merevlemez formatálását és teljes rendszerújrahúzás módszert leszámítva.



márc. 9. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelszocseret probaltad mar?
márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Jelszocsere + windows ujratelepites
márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ESET online scannerével próbáld meg,

[link]

márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, most az ESET-et is felraktam... Nos, ez vagy az ötödik, ez is talált valamit... Érdekes, hogy képtelen vagyok olyat felrakni ami elvileg napra kész és az t ígéri hogy felismeri az összes fenyegetést... Hát kb vetítés, marketig az egész, ahogy én látom.

Minden esetre megváltoztattam a disc jelszavát és a nem pont életbiztosítás freemailos címet is gmailra cseréltem. Most várom az eredményt, mindenesetre biztató, hogy a tegnapi változtatás után 2 óráig nem spamolt, előtte 15-30 percenként postolt a nevemben.

márc. 10. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!