Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vajon átverés?

Ez vajon átverés?

Figyelt kérdés

Szóval van egy úgynevezett "cég"..

1Call Center a neve. (Valami ukrán cég azt hiszem) [link]

Értékesítéssel foglalkoznak, mindenféle "növényi alapú" egészségügyi terméket árulnak ..(medifit)

Szóval jelentkeztem ide valami internetes hirdetésen keresztül,és vissza hívtak.

Nem kérnek se tapasztalatot se végzettséget, szimplán annyi hogy két három darab oktatáson kell részt venni, hogy megismerjük a rendszert és a munkát amit csinálni fogunk..(Minden online)

Viszont itt jön a bukkanó, le töltötték velem az anydesket amin keresztül ugye össze lehet kapcsolódni a gépemmel hogy ha adok hozzáférést, na már most azzal az indokkal hogy az "IT"-sok csak így tudják telepíteni a gépemre a rendszereket amik majd kellenek.

Ilyeneket hogy VoIP, linphone, meg CRM.

Bele gondoltam hogy én ezeket miért nem tudnám letelepíteni magamnak? (Annyira nem értek a gépekhez ilyen téren)

Nem szívesen adok hozzáférést a gépemhez idegeneknek.

Kérlek csak értelmes választ írjatok...

Köszönöm előre is a segítséget.

22N



ápr. 4. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Messze, messze, messze kerüld el őket!!!!!!!!!!

Nem véletlen a sok felkiáltójel.

ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Így van. Nincs szükséged rájuk!

Nem azért, mert kamu, ugyanis nem kamu, legalább is a cég valós, viszont utánaolvastam neked a véleményeknek, és a legtöbben nem ajánlják azt a céget, mert a főnökség egy darab szarnak se nézi őket. Nem tudom, hogy a Magyar kiküldöttségük milyen, arról nem találtam semmit, de az Ukránok nincsenek a céggel megelégedve. Egy-két pozitív véleményen kívül az összes fikázza a céget. Amennyiben tudsz Oroszul vagy Ukránul, szívesen elküldöm őket.


Az meg, hogy távoli hozzáférést kérnek a gépedhez, az otthoni munkáknál mindennapos. Nagynéném is telefonos értékesítéssel foglalkozik (csak ő Magyar cégnél), és az ő gépéhez is kellett a távelérés, hogy a technikai fószer be tudja állítani a gépét (Annyi, hogy az ő cége TeamViewert használ Anydesk helyett, de egyik kutya másik eb). Már több helyen is dolgozott az elmúlt 10 évben, és szinte az összes cég ezt kérte tőle.


A jövőben én is tervezek telefonos értékesítéssel foglalkozni, de én ezt a problémát úgy fogom áthidalni, hogy veszek magamnak szépen egy külső SSD-t, egy amolyan olcsóbb 120 gigásat, de lehet, hogy rohad is egy olcsóbb SSD a fiókban, arra telepítek egy rendszert (teljesen mindegy, hogy ez Windows vagy Linux), és szépen arról fogok dolgozni, elkülönítve a személyes dolgaimat a munkás dolgoktól. Így ha kell az Anydeskes fazonnak a gépem, akkor csak az üres lemezhez fog hozzáférni, a személyeshez nem. Amúgy is minden meghajtóm védelméről a VeraCrypt gondoskodik.


Szóval ha teheted, válassz egy olyan céget, amely rendesen is jelen van Magyarországon.

ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Ukránokkal üzletelni?

Mostanság?

"Nem vak ez a ló, csak vakmerő!"


2. Az oldalukon sehol nem található semmi a cégről.

Se a cég neve, se a címe, se a cégjegyzékszáma


3. A domain:

[link]

tulajdonosa rejtett.


4. Egyetlen egy kliensük van:

[link]

nem épp szívderítő.


5. Érdekes módon megtalálhatóak Thaiföldön is:

[link]

itt legalább van valami címük - egy toronyházban egy iroda - de ez sem valami szívderítő.


Én elkerülném őket. Messzire.

ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok ember pénzét ellopták már, akiknek valamilyen távoli asztali kapcsolatra képes szoftverrel csatlakoztak a gépére.

A banki adataidra vadásznak.

ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig mindenkinek az értelmes válaszokat, én holnapig szeretnék dönteni hogy belevágjak-e vagy ne.. pár embernek innen írtam privátban meg köszönöm ha kapok választ:)
ápr. 4. 19:20
 6/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Láttad a "Méhész" című filmet? Ha holnapig szeretnél dönteni, akkor még ma este nézd meg! ( Amúgy is jó film. :))
ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: Mostanában terjedt el az a fajta csalás, hogy táveléréssel kérnek hozzáférést a gépedhez, de ettől még nem lesz minden távelérési kérelem automatikusan átverés vagy adathalászat. Nem szabad így általánosítani és megtévesztő dolgokat terjeszteni. Önmagában egyik távelérési program sem veszélyes, sem az aki ilyet kér legális célból.

Azt viszont leírták, hogy egy valós céget és munkáltatót is el jobb elutasítani, ha van rá alapos indok.

ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!