Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az OTP nevében felhívtak, én...

Az OTP nevében felhívtak, én hülye elmondtam infókat, lehet ezekből bajom? (infók lentebb)

Figyelt kérdés
Rákerestem utána a telefonszámra online, a kommentek alapján csaló hívhatott. Annyi infót adtam meg neki, hogy hol van bankszámlám és hogy nincs rajtuk pénz. Ezen kívül elmondtam, hogy az etoro-n van befektetésem az amerikai tőzsdén. Semmilyen bankszámlaszámot, azonosítót nem adtam meg. Feltételezem ezekre azért nem kérdeztek rá, mert azt mondtam, hogy nincsen pénz a számláimon. Az etoro-hoz meg gondolom nem tudnak hozzáférni. Remélem tényleg így van és nem lesz bajom ebből, jó tanulság volt mindenesetre, elég naiv hülye voltam most, hogy ennyit is megosztottam. Szerintetek lehet problémám emiatt?

ápr. 11. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, menj el az OTP-fiókba, és kérdezd meg, hogy van-e valamilyen teendőd!
ápr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel semmire nem mennek. Ha csak a bank/szolgáltató nevét mondtad el, vagy a bankszámla számát, még azzal sem. Amíg nem adtál ki konkrét belépési adatokat vagy a bankkártya adatait, nem hagytál jóvá belépést, addig nem férhetnek hozzá semmihez.


De te magad írod le, hogy nem adtál ki semmilyen adatot. Akkor mitől tartasz? Észnél voltál, nem vertek át.

ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hívd fel a hivatalos ügyfélszolgálatot. Az azért jobb, mert rögzítik a hívást, ha bármi baj lesz tudsz rá hivatkozni, hogy ezt mondták.
ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hallottál ezekről? Már a csapból is ez folyik.. 10 ismerősömből 6-ot már hívtak ilyen szarháziak
ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2#


Nem is kérdeztek rá semmilyen azonosítómra, fentebb leírtam, hogy szerintem miért. Ha rákérdeztek volna, akkor bízom benne, hogy lett volna annyi eszem, hogy nem adok ki dolgokat. Talán akkor nincs további teendőm, max. hogy legközelebb óvatosabb legyek. Köszönöm a választ egyébként!

ápr. 11. 09:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát semmilyen bankszámlaszámot, azonosítót nem adtál meg, csak elmondtad hogy mivel nem bízol a bankokban ezért készpénzben őrzöd a gardróbszekrény felső két polcán a hídpénzből rád eső 1milliárd forintot. Nem is gondoltad hogy ilyen sok helyet foglalnak el a 20ezresek..

De jut majd belőle az ajtózár megjavíttatására is mert a bejárati ajtón az elromlott, de csaknem lesz olyan szerencséje hogy betörő jön ide..

ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Neeem! :D Készpénzről szó sem esett!

ápr. 11. 10:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebből még nem hiszem. Amire érdemes odafigyelni, hogyha felhívnak és adategyeztetést céljából kérik a személyes adataidat, anyja neve, születési dátum... Ha nagyon úgy érzed, hogy mégis, akkor kérj visszahívási lehetőséget, adja meg a telefonszámot, ellenőrizd le, hogy a bankhoz tartozik-e.


Ha ehhez lusta vagy, legalább annyit tegyél, hogy te kérj legalább egy adatot, amiből tudhatod, hogy legalább tudják, és ha jól mondják, akkor láthatod, hogy kevesebb eséllyel kamu.


Ilyenkor kérdezd meg, hogy milyen adatokat kérnek adategyeztetésre, és abból te válaszd ki azt, amit tőlük kérnél, ne az legyen, hogy ők kérnek kettőt, és egyet majd ők mondanak utólag, hogy lásd hogy nem csalók, aztán elkérik az anyád nevét, a születési dátumod, és ők meg megadják a lakcímed, amit konkrétan a "telefonkönyvből" is megtudhatnak.


Szóval a te eseted szerintem még nem annyira durva, de legközelebb résen leszel már.

ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Aktív Szál ***** válasza:
100%

Gondolom, amikor mondtad nekik, hogy nincs pénz a számlán, már nem voltál érdekes célpont, így nem próbálkoztak tovább.

De egyébként egy banknév vagy bankszámlaszám nem elég ahhoz, hogy ellopják a pénzed. Sok cégnek, alapítványnak, sőt a NAV-nak is nyilvánosak a bankszámlaszámai, azzal nem lehet visszaélni, max pénzt utalnak rá.

ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as a teelfonszámot tudják "klónozni" Bármilyen szamot megtudnak jeleniteni a keszulekeden, meg az adott banket is
ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!