Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az OTP nevében felhívtak, én...

Az OTP nevében felhívtak, én hülye elmondtam infókat, lehet ezekből bajom? (infók lentebb)

Figyelt kérdés
Rákerestem utána a telefonszámra online, a kommentek alapján csaló hívhatott. Annyi infót adtam meg neki, hogy hol van bankszámlám és hogy nincs rajtuk pénz. Ezen kívül elmondtam, hogy az etoro-n van befektetésem az amerikai tőzsdén. Semmilyen bankszámlaszámot, azonosítót nem adtam meg. Feltételezem ezekre azért nem kérdeztek rá, mert azt mondtam, hogy nincsen pénz a számláimon. Az etoro-hoz meg gondolom nem tudnak hozzáférni. Remélem tényleg így van és nem lesz bajom ebből, jó tanulság volt mindenesetre, elég naiv hülye voltam most, hogy ennyit is megosztottam. Szerintetek lehet problémám emiatt?

ápr. 11. 09:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy attól, hogy telefonon hívnak adategyeztetni, még nem biztos, hogy tényleg csalás. Sajnos a pénzügyi szolgáltatók is akkora balfäszok, hogy nem csak csinálják, de sok ügyintéző nem képes/hajlandó azonosítani magát.


Szóval nem biztos, hogy akivel beszéltél az tényleg nem OTP-s, de jobb őket elhajtani mindenképp és az adategyeztetést megcsinálni online felületen vagy személyesen.

ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bármit elmond6sz a kedves bűnözőknek, akár a banki azonosítódat is, csak a hozzáférési jelszavadat tartsd hét lakat alatt.


Az pedig legyen nagyon kacifántos, sok karakterből álló, tartalmazzon számjegyeket, nagy betűket, speciális karaktereket is, és kétfaktoros azonosítást állíts be hozzá. Ez esetben teljesen esélytelen, hogy rendelkezni tudjanak a számlád felett. A helyedben még hozzátenném a kedves érdeklődő bűnöző szarházinak segítségül azt is, hogy egész pontosan tudod mennyi pénz van a számládon: 42.526 Ft


Mivel hisz neked, mert őszinte vagy hozzá, abban a pillanatban leszakad rólad, mert ennyi pénzért nem érdemes kockáztatnia, majd folytatja rögös útját egy következő potenciális áldozata irányába.


amúgy meg minél több olyan információval kell ellátni őket, ami sok idejüket veszi el, reményt ébreszt bennük, és ráfordítják energiájukat egy csábító lehetőségre, majd sokadszorra is pofára esnek. Utálnak dolgozni, feleslegesen időt tölteni eredmény nélkül.


Ezt érdemes megragadnunk fegyverként velük szemben, mert a rendőrség semmit sem tesz, a jogvédő szervezetek viszont nagy elánnal óvják és védik a bűnözőket a jog eszköztárának bő választékával, amit a jogállam biztosít számukra.

ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!