Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent, hogy a fenyegetés...

Mit jelent, hogy a fenyegetés típusa heurisztika?

Figyelt kérdés
Kiírta a gépem, h talált trójai falóvakat a gépen és karanténba tette őket. Utána elindítottam a vírusírtom(Simatec Antivírus) és talált egy ilyet is. Ezt is karanténba rakta. Ha oda vannak berekva, akkor nem okozhatnak kárt? Légszi írjatok!
2009. febr. 21. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a heurisztika az mélyre ható vírus scannelést jelent

de alapból ninsc bekapcsolva

azt neked kell a virusirto beállításaiban megkeresned kapcsold be a heurisztikus keresés opciot majd futass egy virus keresést elvileg a többi kártevöt is meg foglya találni

2009. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hintalow ***** válasza:

Háát, én úgy tudom, hogy a heurisztikus keresés, kicsit mást jelent.

Ennél a keresési formánál a kereső, nem csak az adatbázisában lévő mintákat keresi, hanem mindent, ami "gyanús" lehet. Ez lehet pl. futtatható állomány is. (exe, bat, msi)

Ezzel óvatosan kell bánni, mert "nem mind arany, ami fénylik" sokszor olyanokat is megjelöl, ami nem is kártékony, csak szerinte az.

2009. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
:s
2010. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!