Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Léteznek még számítógépes...

Léteznek még számítógépes vírusok? Azt tudom, hogy valamikor léteztek, de én már arra gyanakszom, hogy az egész vírusmizéria semmi egyéb, mint egy nagy pénzpumpa.

Figyelt kérdés

Életem során már elég sok fizetős biztonsági szoftvert megvásároltam és használtam és kb. azt tapasztaltam, hogy az összes közül egyedül a Malwarebytes Antimalware Pro ami ér valamit.

Arra gyanakszom, hogy az összes "teljeskörű, totális stb. védelmi rendszer" valójában nem más, mint egy átverés - legalábbis a mások érdekeit képviseli, nem a felhasználókét.

Az erőforrásokat feleslegesen és folyamatosan zabálják, cserébe nem nyújtanak semmit.

A vírus egyébként sem tud adatokat lopni a gépünkről (itt megint összemosták az értelmeket: pl:"trójai vírus"),

az alattomban települő kémprogramok ellen pedig bőven elég a malwarebytes Antimalware PRO védelme.

Miért mondják erre az összes között egyedül normális és használható, valóban felhasználóbarát szoftverre, hogy nem nyújt teljes értékű védelmet?

A weboldalán azt írja, hogy mindenféle kártevő ellen, a vírusokat is beleértve ! védelmet nyújt.

Ti mit gondoltok erről a kérdésről? Nincs egy kissé nagyon is túlfújva ez a vírusveszedelem-téma?

Már a webböngészőkbe komoly védelem van beleintegrálva, mi szükség arra, hogy a felhasználó gépén legyen még 5-6 "biztonsági szoftver"?



#vírus #biztonság #kémprogram #védelem #antivírus #spywarem trójai #Malwarebytes Antimalware
2012. okt. 2. 19:46
1 2 3
 11/27 algopirin ***** válasza:
92%
Fejletlen vírus vagyok kérlek töröld ki a windows könyvtárat, köszönöm az együttműködést.
2012. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

„Van olyan vírus/féreg, amit se vírusirtó, se tűzfal nem kap el, csak a Vista/W7 rendszerbiztonsági felügyelet. (Ezért tök jó, hogy userek nagy része ezt kapcsolja ki először, mert idegesíti őket.)“


-a win UAC egyértelműen szükséges, ezzel közelít a windows a linux biztonságához


„Nyilván a kínai, orosz, stb. hackerek örömmel hallják kedves posztolót, hiszen csak Európában sok millió zombigép várja, hogy rajtuk keresztül indítsanak támadásokat bármilyen internetes célpont ellen vagy "csak" mocskos és illegális oldalakat üzemeltetnek rajtuk a tulaj tudta nélkül. Esetleg "csak" lelopják az össze beírt jelszót, beleértve a banki használathoz szükséges kártyaadatokkal.“


-szerintem a gyanútlan (=ismeretekkel nem rendelkező) felhasználó gépére sunyiban (=a háttárben, a tudta nélkül) települő felesleges-, szemét-programoktól lesz egy PC zombi (ez megint egy népszerű téveszme)

(kereskedelmi céllal sunyi módon települő toolbar-ok, alkalmazások stb.)


évek óta nem találkoztam valós vírussal a számítógépemen - nekem ez a tapasztalatom


a védelmi szoftverek valójában false positive (=hamis pozitív) találatokat adnak (egy normális felhasználónál, aki viszonylagos ismeretekkel rendelkezik ezen a téren;

aki pedig nem rendelkezik ismeretekkel, arra a windows szép új világában programok sokaságát próbálják rátenni


a linuxxal csak annyi a baj, hogy teljeskörű használatához nagyon sok ismeret szükséges, amit kb. hosszú évek ráfordításával lehet megszerezni

(így tapasztaltam, sokáig próbálkoztam a linuxxal, a Mandriva Powerpack-ot pl meg is vásároltam - bajnok lenne, ha nem játszanék a PC-men)


az Outpost Security Suite , a beállíthatatlan tűzfalával az pl. egy teljesen használhatatlan programnak tűnt a szememben (megvásároltam és többször is próbáltam használni)


a Dr. Web, az orosz csoda biztonsági rendszer pedig víruskeresés alatt (orosz módon) teljesen átvette tőlem az irányítást (gyakorlatilag semmit sem csinálhattam a gépemen, amíg ő vírust méltóztatott keresni -jó sokáig - alig bírtam eltávolítani)


nekem ez nem tetszik, hogy a biztonsági rendszer, ami védeni lenne hivatott a felhasználót, valójában folyamatosan szívatni igyekszik őt és átveszi az irányítást a gép felett

-nincs kivétel, előbbutóbb mindegyik biztonsági szoftver ezt fogja csinálni a felhasználó gépén


Az egészben nekem ez a hihetetlen paranoiás, fóbiás hozzáállás a döbbenet, amit el tudnak hitetni az emberrel!


A védelmeket egyértelmű, hogy a webböngészőkbe kell beintegrálni (és bele is van mindegyikbe integrálva), valamint a nagy adattovábbító szervereket kell védeni, kártevőmentesíteni (szerintem így is történik),

a magánembereknek eladott védelmi szoftverek valójában nem sokat osztanak-szoroznak.

Lehet, hogy úgy gondolják a kibocsátók: ha fogja a felhasználó erőforrásait, akkor legalább úgy fogja gondolni, hogy „védve van a fenyegetésektől“.


Ez valójában nem egy gonosz világ. Valójában azok a gonoszak, akik mindezeket elhitetik velünk és kőgazdagra keresik vele magukat.


Az emberiség egész történelmének ez a rákfenéje.

2012. okt. 2. 22:45
 13/27 algopirin ***** válasza:
63%

"nagy az Isten állatkertje, de alacsony a kerítés"

de rég röhögtem így visítva, köszönöm a lehetősége :)

2012. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Esetleg "csak" lelopják az össze beírt jelszót, beleértve a banki használathoz szükséges kártyaadatokkal."


-na ez a fő fóbiaforrás, amit folyton emlegetnek


szerintem vírus nem tud ilyesmit ellopni,

ilyet esetleg csak a kémprogramok tudnak tenni


szerintem a MBAM PRO egyedül képes az összes ehhez hasonló poteciális fenyegetést megszüntetni


én nagyon sokat bankolok online, de soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam

(a banki és egyéb adatok ellopása egészen másképp történik, az emberi butaságot, hiszékenységet kihasználva az emberek maguk adják meg a banki adataikat !)


tűzfalnak szerintem bőven elég egy normálisabb felhasználónál a win 7 beépített tűzfala

(a kétirányú tűzfal csak felesleges fogja az erőforrásokat)


én azt tapasztaltam a nagy, teljeskörű vírusvédelmi rendszerekkel,

hogy több kárt okoznak, mint amennyi hasznot hajtanak


mondjuk, aki elhiszi a naponta sugárzott paranoiát, az biztosan másképp látja ezt

(ezzel MINDIG mások malmára hajtva a vizet... mert az egész valójában erről szól!)


az összes kívülről generált és fenntartott fóbia mögött kivétel nélkül mindig haszonszerzés bújik meg!

2012. okt. 2. 22:54
 15/27 A kérdező kommentje:

egy sztori arról, hogy milyen szinteken írják a hatékony vírusokat, kémprogramokat és mi célból:


[link]

2012. okt. 3. 01:40
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ez jobb, mint a kabaré! Próbáld csak meg USB modemes mobilnettel fél órára kikapcsolni a védelmet! Öt perc után már készíthetnéd elő a telepitőt. És ez vonatkozik a Mac-ra és Windows-ra is, Linux-ra nem.
2012. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
töltsd le a total anti virust és megtudod miért kell vírusirtó -.-
2012. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

kábeles netet használok ( DIGI ), de sosem tapasztalok vírusokat, vagy bármilyen komolyabb kártevőt


a víruskeresők is csak hamis pozitív találatokat adnak


crack-elt, tört programokat, szoftvereket nem használok - megveszek mindent, ami kell

gyanúsnak látszó email-es linkekre nem kattintok

csak a saját otthoni gépemről lépek be a fiókjaimba


talán ezért nem jelennek vírusok és egyéb (komolyabb) kártevők a gépemen


meggyőződésem, hogy az emberi butaság és hozzá nem értés a legfőbb rizikófaktor

2012. okt. 3. 20:18
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

mennyi feleslegesen kidobott pénz :(

de valamilyen szinten csodállak, hogy ennyi pénzed van, hogy mindent megvegyél ami érdekel ...

2012. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

utolsó:

köszönöm az elismerést :-)


csak úgy ismerhetek meg bármit is, ha azonosulok vele, megvásárolom, használom stb.

csak így alakulhat ki bennem hiteles vélemény


ha csak kívülről szagolgatom, nem ismerhetem meg :-)


azt hiszem, reális véleményt mondok a "nagy, átfogó, totálisan defenzív stb. védelmi" szoftverekről (hatványozódó pézpumpákról)

2012. okt. 4. 01:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!