Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET NOD32 Antivirus 4 megfele...

ESET NOD32 Antivirus 4 megfelelően működik még XP-n?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan az ESET NOD32 Antivirus 4 volt feltelepítve, de már csak pár nap volt vissza a próbaverzióból, így letöröltem. Hiába írtam be a programba egy érvényes Felhasználónevet és jelszót (magazinból van), azt nem vette tudomásul a program, továbbra is pár nap volt vissza a próbaverzióból (de a legfrisebb vírusdefiníciós adatbázis verziót gond nélkül töltötte), így emiatt került törlésre. Tudom, hogy vannak már újabb NOD-ok is, de XP-n ez vált be a legjobban, ez nem lassítja a gépet meg a játékokat se, sőt a procit se tartja állandóan 100%-on. Nos tehát a lényeg: ha feltelepítem majd letelik a 30 nap próbaverzió, és utána írok csak be neki egy érvényes Felhasználónevet és jelszót, akkor működni fog továbbra is megfelelően? Köszi szépen!

2014. szept. 12. 11:04
1 2 3
 1/23 hypno ***** válasza:
Igen
2014. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2014. szept. 12. 23:37
 3/23 csacsi2 ***** válasza:
Nekem az Eset Smart Security 7 van, ami jobb és modernebb keresőmotorral is rendelkezik és nem elhanyagolható a Tűzfal sem amit nyújt.
2014. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az ESET Smarty Security 7 sajnos nem vált be (szintén XP-n), amikor játszok valamivel 100%-ra felviszi a procit és így eszméletlenül belassul, kikapcsoltam a progiba a Játékos üzemmódot, de úgy se lett jó. Per pillanat az ESET NOD32 Antivirus 7-tel próbálkozom, eddig még jó volt minden, de a Játékos üzemmódot abba is kikapcsoltam. Ha esetleg ez is 100%-on tartaná a procit, akkor megy vissza véglegesen a 4-es NOD32 Antivirus.
2014. szept. 13. 12:12
 5/23 A kérdező kommentje:
Az ESET Smart Security 7 sajnos nem vált be (szintén XP-n), amikor játszok valamivel 100%-ra felviszi a procit és így eszméletlenül belassul, kikapcsoltam a progiba a Játékos üzemmódot, de úgy se lett jó. Per pillanat az ESET NOD32 Antivirus 7-tel próbálkozom, eddig még jó volt minden, de a Játékos üzemmódot abba is kikapcsoltam. Ha esetleg ez is 100%-on tartaná a procit, akkor megy vissza véglegesen a 4-es NOD32 Antivirus.
2014. szept. 13. 12:13
 6/23 csacsi2 ***** válasza:

Akkor ott nálad valami más gond van!!!

Nekem ezen a gyenge konfigon egyáltalán nem terheli a gépet:

[link]


Számítógép típusa ACPI egyprocesszoros PC

CPU típusa AMD Sempron, 1800 MHz (7.5 x 240) 3100+

Alaplap neve ASRock K8Upgrade-1689

Rendszermemória 1536 MB (DDR SDRAM) 166MHz

Videokártya RADEON 9250 (256 MB)


Csak tippelni tudok. Az eset-et nem távolította el rendesen ezért a beállítás és egyéb fájlok a rendszerben maradtak! Használj eltávolító programot (uninstallTool, TotalUninstall, revoUninstaller...) xp -nek gyenge a beépített eltávolítója sok szemetet hagy maga után!


Eset eltávolító programjával megpróbálhatod:


ESET uninstaller letöltése.

[link]

Manuális eltávolítása:

[link]


részletesebben:

Fájlrendszer

Mappák:

"ESET" mappa

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data

C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs

C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data

C:\Documents and Settings\NetworkService\Local Settings\Application Data

C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Application Data

C:\Program Files


Driver amit nem szokott:

ehdrv.sys ezt az eszközkezelőből eltávolíthatod utólagosan, de ha nem megy akkor csökkentett módban


C:\Windows\System32\Drivers\ehdrv.sys


amennyiben ezek után is gond van akkor vagy már vírusos gépre próbálsz telepíteni, vagy valamelyik operációs összetevő hiányzik vagy sérült (.net framework,Microsoft visual c++ ...)

2014. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 csacsi2 ***** válasza:
Tűzfalnak mit használsz?! Csak mert az xp -ben mondhatom hogy nincs! használsz valamilyen tűzfalszoftvert akkor azzal akadhat össze, ha nem akkor biztos hogy vírusos a géped! újra kell ebben az esetben telepíteni.
2014. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is! :)

A gépem nem vírusos, 3-4 hete lett újrarakva, azóta pedig egy vírus sem jött be, de előtte se nagyon voltak. Maga a konfig: AMD Athlon 3500+, GeForce 7600 GT, 2 GB RAM. Másnál is olvastam már, hogy az ESET termékek közül valamelyik 100%-on tartja a procit, még 2 magosoknál is terhel. Ugyebár általában a háttérben futó egui.exe vagy ekrn.exe mehet fel 100%-ra, egyébként ilyen Win 7-en sose fordult még elő (ugyanezen a gépen), de az XP sokkal stabilabb a régebbi játékokhoz tapasztalatom szerint. Külön tűzfal progit nem használok.

2014. szept. 13. 13:04
 9/23 csacsi2 ***** válasza:

xp-re pedig kell tűzfal! Azt meg tiltsd le (lehet azzal sem működik együtt). az automatikus frissítést is kapcsold ki. Ezért lenne jó neked az ESS! XP-n tűzfal nélkül percek alatt be lehet kapni a vírust miután csatlakozik a nethez.

Ki kell deríteni mi okozza.

Írtad új telepítés. Akkor valamelyik xp frissítést hiányolhatja, vagy csak a szokásos összetevőket. .netFramevork összes és C++ is fent kell legyen!

Valakinek a .net oldotta meg a gondot.


Tiltsd le az esetben egyesével a védelmi modulokat hogy legalább az derüljön ki melyikkel van gondja. Nézd az eseménynaplót is windows és az eset.

Hibákat problémákat javítsd ki!

2014. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 csacsi2 ***** válasza:
* "Azt meg tiltsd le" mármint a windows tűzfalat, felesleges...
2014. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!