Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET NOD32 Antivirus 4 megfele...

ESET NOD32 Antivirus 4 megfelelően működik még XP-n?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan az ESET NOD32 Antivirus 4 volt feltelepítve, de már csak pár nap volt vissza a próbaverzióból, így letöröltem. Hiába írtam be a programba egy érvényes Felhasználónevet és jelszót (magazinból van), azt nem vette tudomásul a program, továbbra is pár nap volt vissza a próbaverzióból (de a legfrisebb vírusdefiníciós adatbázis verziót gond nélkül töltötte), így emiatt került törlésre. Tudom, hogy vannak már újabb NOD-ok is, de XP-n ez vált be a legjobban, ez nem lassítja a gépet meg a játékokat se, sőt a procit se tartja állandóan 100%-on. Nos tehát a lényeg: ha feltelepítem majd letelik a 30 nap próbaverzió, és utána írok csak be neki egy érvényes Felhasználónevet és jelszót, akkor működni fog továbbra is megfelelően? Köszi szépen!

2014. szept. 12. 11:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Automatikus Windows frissítések kikapcsolva, ki voltak mindig is amúgy. XP-ból SP3 van fent egyébként, de fura hogy a 7-es NOD működik jól, a 7-es ESS meg már nem egészen. C++ 2005 fent van, meg C++ 2010 is van fenn, ezenkívül .NET Framework 2.0 és .NET Framework 4 Client Profile. 6-os és 5-ös verziójú ESS is 100%-ra vitte fel a proci használatot játékoknál az első belépésnél, játékból kilépés után sem ment le, olyankor csak az újraindítás segített, és ezt még pár hónapja is próbálgattam, azóta párszor újra lett téve a Windows, nem azzal lesz a gond. Igazából netezni is szinte mindig ugyanazon a 8-10 biztonságos oldalon szoktam, mindent nem nyitok meg, ezért is kicsi az esélye hogy vírus jöjjön be.
2014. szept. 13. 13:22
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja amúgy általában csak a legelső belépéskor viszik fel 100-ra a proci használatot az ESS-k, nem lehet hogy az a progi hibája, szóval hogy XP-re ezek az új ESS-k már nincsenek megfelelően optimalizálva?
2014. szept. 13. 13:26
 13/23 csacsi2 ***** válasza:

legelső belépésnél értelemszerü, mivel leellenőrzi az összes betöltődő modult. ezt finomíthatos ha a beállításokban a rendszerindításkor futtatott ellenőrzéseket beállítod 8visszaveszed) pl email fájlokat feleslegesen ellenőrzi ilyenkor...

ennyi elég:

[link]


xp-re viszont biztos hogy nem fog senki programot optimalizálni, de ez nem ok, nekem sokkal gyengébb a gépem és egyáltalán nem terheli.


annyit megtehetsz hogy az xp-ben helyreállítod az átírt rendszerfájlokat.

futtatás: Cmd

parancssorba: sfc /scannow

(xp telepítőt helyezd be)


A másik hogy azért is kell a tűzfal hogy esetlegesen utólag az átírt fájlokat kijavítani nem mindig sikerül, ilyenkor csak törli és ez instabil rendszerhez vezethet.

2014. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Eléggé otthon vagy a témában látom, köszi a részletes válaszokat, most marad egyelőre a 7-es NOD, azért ésszerű használattal nagyjából ki lehet kerülni azokat a vírusokat is szerintem, amik tűzfalon jönnek be. Egyébként én még valamilyen router beállításra is gondoltam pl. ami ESS-nál a gondot okozhatja, de mivel Win 7-en meg kifogástalan volt, ezért szerintem nem beállítás probléma.
2014. szept. 13. 17:09
 15/23 A kérdező kommentje:
Na ment is vissza a gépre a 4-es NOD, megint 100%-ra felment az egui.exe pár játéknál első belépéskor, és csak a gép újraindítása segített... Próbáld ki te is, ha van rá alkalmad meg időd, hogy feltelepítesz pl. egy játékot (mindegy mit), elkészül a telepítés majd egyből belépsz, és a játék gyanúsan lassú lesz mert az egui.exe 100-on van, és nem lehet vele mit csinálni, ha azt akarod hogy lemenjen újra kell indítani a gépet, szerintem ezt más XP-ken is produkálja.
2014. szept. 14. 12:32
 16/23 A kérdező kommentje:
Ja a 7-es NOD vitte fel 100%-ra a procit mert ugye az volt fenn 1-2 napig, ez kimaradt.
2014. szept. 14. 12:32
 17/23 csacsi2 ***** válasza:
eltávolítási probléma. Nekem 5-ről 6 -ra való frissítésnél volt ilyen. Miután maradéktalanul eltávolítottam a programot és úgy telepítettem, már nem volt hibás a telepítés. A 7-est már teljes eltávolítással telepítettem.
2014. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 hypno ***** válasza:
#16 Akkor is ezt csinálta, ha engedélyezted a "játékos üzemmódot"?
2014. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Revo Uninstaller-rel töröltem le előzőleg, most az előbb az ESS 7-tel próbálkoztam. A Játékos üzemmódot benyomtam a progiba még a játékba belépés előtt, így nem ment fel az egui.exe 100%-ra, elég érdekes amúgy.
2014. szept. 14. 19:41
 20/23 A kérdező kommentje:
ESS 7 se vált be így, felesleges játszadoznom vele megint napokat vagy heteket, nem lesz ez jó sehogy se... Végérvényesen (de most már tényleg) visszament a 4-es NOD, egészen pontosan a 4.2.71.2-es verziója, ha meg lejár a 30 nap próbaverziója (addig ugyebár nem lehet aktiválni kóddal amúgy sem), akkor aktiválom magazinban található kóddal majd, régen is évekig volt fenn a 4-es NOD, és akkor se volt vele semmi gond. Részetekről pedig köszi szépen minden segítséget és véleményt! :)
2014. szept. 14. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!