Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET NOD32 Antivirus 4 megfele...

ESET NOD32 Antivirus 4 megfelelően működik még XP-n?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan az ESET NOD32 Antivirus 4 volt feltelepítve, de már csak pár nap volt vissza a próbaverzióból, így letöröltem. Hiába írtam be a programba egy érvényes Felhasználónevet és jelszót (magazinból van), azt nem vette tudomásul a program, továbbra is pár nap volt vissza a próbaverzióból (de a legfrisebb vírusdefiníciós adatbázis verziót gond nélkül töltötte), így emiatt került törlésre. Tudom, hogy vannak már újabb NOD-ok is, de XP-n ez vált be a legjobban, ez nem lassítja a gépet meg a játékokat se, sőt a procit se tartja állandóan 100%-on. Nos tehát a lényeg: ha feltelepítem majd letelik a 30 nap próbaverzió, és utána írok csak be neki egy érvényes Felhasználónevet és jelszót, akkor működni fog továbbra is megfelelően? Köszi szépen!

2014. szept. 12. 11:04
1 2 3
 21/23 csacsi2 ***** válasza:

Értem csak pár dolgot fűznék hozzá...


első sorban a vírusírtók, úgy biztosítják be magukat, hogy a fáljaik, rendszerleíró kulcsaik hozzáférhetetlenek legyenek programok számára, mert ha ez lehetséges lenne akkor egy vírusnak sem lenne gond kiiktatni a védelmét. Ezért az uninstallerek is csak félmegoldás.

Vírusírtókat úgy kell maradéktalanul eltávolítani, hogy az összes védelmi modult le kell tiltani. Vagy futtatni saját cég által kiadott uninstallert (ez sem mindig 100%) vagy csökkentett módban eltávolítani fájlokat drivereket, registry kulcsokat. ez nem így történik akkor anélkül hogy látnád a keresőmotor (ekrn.exe) fut a háttérben továbbra is és csak a kezelőfelületet (ekrn.exe) távolítod el!

Utána kell járni mi az ami a rendszerben maradt és törölni (registry és fájlrendszer). régebben írtam erről itt.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__5..


A másik, a kezelőfelület (egui.exe). A program használatához a windows egyes frissítései szükségesek és egyes összetevők. A .NetFramework az egyik ilyen a másik a Microsoft Visual C++.

[link]

Ezeknél a különböző verziók nem egymás frissítései, ezért mindegyiket fel kell tenni. Pl.: Az Ati Catalyst Controll Center -nek szüksége van a .net Framework 2.0 -ára, anélkül hibásan működik.


valami nem működik rendesen az oprendszerben. Lehet a módosult hálózati beállítások miatt nem tudja kezelni a tűzfal beállításokat. Alapra kellene állítanod:

[link]

[link]


Vagy figyelmen kívül hagyod ezt és használod a régebbi verziót, vagy utána jársz a problémának. A windows eseménynapló hibák árulkodhatnak erről! Minden esetre hiba hibát szűl ez az én meglátásom, a döntés a tied akár csak a géped!

2014. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 csacsi2 ***** válasza:

elírtam

kezelőfelület: egui.exe

keresőmotor: ekrn.exe


de akkor már a driver is

ehdrv.sys a C:\Windows\System32\Drivers helyen és a registryben:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\ehdrv\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet004\Services\ehdrv\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ehdrv\

2014. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Végigolvastam mindent amit írtál, köszi ezeket is, hát már maradok a 4-esnél, emlékszem nyáron is csomót kínlódtam ezzel a dologgal, de mint mondtam Win 7-en teljesen jól működött bármelyik új ESET is, szerintem is az XP-n van valami, vagy esetleg frissítést igényelne és az nincs fenn... Nekem ennyi .NET és ennyi C++ még sose volt fenn, mint amennyi a képeden fent van. Ja egyébként jut eszembe: formázott vinyó, majd frissen feltelepített XP-n is ugyanezt produkálta az újabb ESET (ez még valamikor nyáron volt), szal egui.exe 100%-on... Így tehát nem eltávolítási gond miatt produkálja ezt, hanem valami az op. rendszerben nem tetszik neki, esetleg valami kisebb beállítás bár ezt nem tartom valószínűnek. Így tehát marad a 4-es NOD, amivel kapcsolatban azt nem nagyon vágom miért írja mindig hogy pl. 30 nap van vissza a próbaverzióból amikor be van írva a felhasználónév és a jelszó, remélem a próbaverzió lejárása után tényleg elfogadja majd a felhasználónevet és jelszót és frissít tovább, remélem nem kell újra feltelepíteni emiatt mindig újra a progit... Per pillanat is a 10418-as szal a legfrissebb vírusdefiníciós adatbázist használja, nem szabad ennek majd rosszul működni.
2014. szept. 15. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!