Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet megváltoztatni...

Hogyan lehet megváltoztatni egy router firmware-ban az alapértelmezett felhasználónevet és jelszót? (lent érthetőbben)

Figyelt kérdés

A feladat az lenne, hogy van egy router és van hozzá egy firmware, amivel frissíteni szeretném, de úgy, hogy a firmware-ban először módosítom az alapértelmezett felhasználónevet és jelszót, így ha resetelik a routert, akkor se a hülye admin-admin un. és pass. fog visszaállni, így nem tudják "feltörni".

A router sajnos olyan helyen van, hogy könnyű resetelni, de ha a jelszót és a felhasználónevet alapból megváltoztatom, akkor már nem tudja utána piszkálni, meg személyre szabni.

De a gond ugye az, hogy a router firmware egy bin fájl, amit ilyen HEX editorokkal próbáltam megnyitni, ami sikerült is, csak nem olyan könnyű a dolog, mint ahogy elképzeltem, mert egy backup fájlt könnyű volt olvasni, vagy módosítani, de ez egészen más, bár erre számítottam.

Valaki ért hozzá? Kérem feltétlenül írjon rám, vagy írjon ide.



#router #firmware #Edit #Hex #Binary Domain #default username and password
2014. okt. 8. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod. Ez bele van "égetve". Ha módosítani akarod, akkor később módosítod.
2014. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De hallottam róla, hogy lehet, ugyanis az új firmware-ban is benne van, mint ahogy pár beállítás, mint pl, elérhetőség (192 ... tplinklogin.net stb.), új funkciók stb, tehát egy firmware frissítéssel jó pár dolog módosítható, csak éppen a módját kéne kitalálni.


Ha meg utólag módosítom, akkor az azért baj (mint ahogy írtam, mert azt egy reset-el szépen visszalökvik admin-admin-ra.

2014. okt. 8. 15:54
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Hol van koleszba ?
2014. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Suli :) És mikor resetelik, telóról vagy bármelyik hálózaton található gépről könnyen fellépnek rá és módosítják.
2014. okt. 8. 16:19
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Akkor szétszed reset gomb ki és probléma megoldva
2014. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Na de miért piszkálják ?
2014. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link -nél: webes felület: System tools --> Password.

Megadod a régit, majd az újat.

A resetelés nem tudod megakadályozni, ha megnyomja minden visszaáll alapra, ha csak le nem ragasztod a gombot. De ha nekem ilyen farok iskola társaim lennének, akik engedély nélkül belepiszkálnak a privát routerembe, akkor elzárnám előlük ha nem tartózkodnék a közelbe. Vegyenek maguknak ha ilyen gyökerek!

Ennyi.

2014. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ez egy 20 ezer forintos router, garanciás így nem szedhetem szét, ezért is akartam az alap szoftvert átírni, hogy arra álljon vissza, amire én szeretném.


Egyébként azért, mert hát mindenki okos, hogy megtud nyomni egy gombot 10 másodpercig és már van wifi-je.


P.O.C. igen, ez megvolt már párszor, de ugye reset után visszaáll és azt szeretném, hogy olyanra álljon vissza, amit én adtam meg alapnak, csak addig nem tudom megvalósítani, még nem jövök rá, hogy hogy van kódolva a firmware, illetve hogyan kell módosítani.

2014. okt. 8. 19:36
 9/13 A kérdező kommentje:

Meg ugye úgy van kialakítva a hálózat, meg olyan az iskola, hogy az ember örül, hogy el tudja helyezni úgy a routert, hogy az egész intézményben lehessen fogni (vastag falak miatt).

De egyébként egy zárt teremben vannak, de ugye órán bent vannak a diákok és mivel órán nem azt csinálják amit kellene, ezért éppen resetelik, ha unatkoznak.

2014. okt. 8. 19:38
 10/13 P.O.C. ***** válasza:

Szegeld le akkor egy dobozba, mint a frigyládát. :D


Még ha sikerül bele flashelned a jelszót, attól még a reset gomb reset gomb marad.

Ha meg elszúrod firmware módosítást, akkor lesz egy szép 20 ezer fontos téglád, szóval én nem próbálkoznék vele a helyedbe. Sokkal profibbaknak is bele tört már a bicskája. A dolgot csak bonyolítja, hogy zárt kódolású a gyári firmware.

Nyílt forrás kódú firmware -eknél, mint az OpnWrt, talán ki is kapcsolhatod alapból a reset gombot: [link]

2014. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!